reklama

Wszystko jest na dobrej drodze, by ruszyła linia autobusowa Kraków – Bielsko-Biała

Gospodarka, Wiadomości, 05.12.2023 19:50, eł

Chodzi o trasę przez Wadowice, Andrychów i Kęty.

Wszystko jest na dobrej drodze, by ruszyła linia autobusowa Kraków – Bielsko-Biała

Od kwietnia niezmotoryzowani mieszkańcy Kęt, Andrychowa i wielu mniejszych miejscowości mogą dojechać bezpośrednio do Krakowa tylko pociągiem. Na wiosnę bowiem zostawił ich na lodzie jedyny prywatny przewoźnik działający na trasie między stolicą Małopolski a Bielskiem-Białą przez wymienione wyżej miasta. Żaden inny nie zdecydował się zapełnić luki po nim, ale zamierzają to zrobić wspólnymi siłami włodarze gmin i województw.

Jeśli ktoś chce dostać się z Krakowa do Bielska-Białej lub w odwrotnym kierunku autobusem, nie ma z tym najmniejszego problemu. Są bowiem przewoźnicy, którzy realizują kursy pomiędzy tymi miastami. Jeżdżą oni jednak trasą przez Tychy. Kłopot mają mieszkańcy Kęt, Andrychowa i innych miejscowości w powiatach wadowickim i oświęcimskim, którzy dojeżdżają do Bielska-Białej lub Krakowa.

Do stolicy Małopolski mogą dostać się bezpośrednio pociągiem (ale połączeń kolejowych jest mało), ewentualnie busami z przesiadkami, aczkolwiek w niedziele pozostaje im tylko kolej. Do Bielska-Białej kursują z Andrychowa przez Kęty autobusy Komunikacji Beskidzkiej S.A., jednak rozkład jazdy tego przewoźnika pozostawia sporo do życzenia.

Jednak sytuacja pasażerów powinna się zmienić już być może w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Jak pisaliśmy 23 listopada, ruszyły rozmowy między burmistrzami Andrychowa, Wadowic i Kęt a władzami województwa małopolskiego w sprawie uruchomienia linii autobusowej na trasie Kraków – Bielsko-Biała przez wszystkie trzy wymienione miasta. Właśnie wczoraj odbyło się w Wadowicach spotkanie poświęcone tej sprawie.


- Wszystko jest na dobrej drodze, żeby połączyć Kraków z Bielskiem publiczną komunikacją autobusową biegnącą przez Wadowice, Andrychów i Kęty. Wspólnie z wicemarszałkiem Małopolski Łukaszem Smółką (który w tym temacie rozmawiał z wicemarszałkiem województwa śląskiego), radnym województwa małopolskiego Rafałem Stuglikiem, burmistrzami Kęt Krzysztofem Klęczarem i Andrychowa Tomaszem Żakiem ustaliliśmy wstępne założenia tego bardzo ważnego przedsięwzięcia. Kontynuacja rozmów już w najbliższy czwartek w Urzędzie Marszałkowskim. Trzymajcie kciuki, bo warto! – poinformował na swojej facebookowej stronie włodarz Wadowic Bartosz Kaliński.

Pod jego wpisem w tej sprawie komentarz zamieścił wicemarszałek Łukasz Smółka. - Panie Burmistrzu, bardzo dziękuję za dobrą współpracę. Mam nadzieję, że kolejne spotkanie pozwoli na zrealizowanie tego wyzwania. Dziękuję również wszystkim obecnym na spotkaniu za merytoryczne rozmowy – napisał. Pozostaje zatem czekać na konkretne wyniki ustaleń poczynionych przez włodarzy.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 05.12.2023 22:02

A doktor kraciasta marynarka zmyślony, jakby już tam występował w roli wojewody, z tą wyraźną troską na twarz – skąd ja k... teraz kasę na to wezmę?

Archanioł Michał, 05.12.2023 21:16

@tomekx ty popatrz dobrze czym zajmuje się zdzisław podczas tych rozmów.Skoro już zobaczysz boksującego wzrokiem ( podobno ulubiona rozrywka psychopatów ) to śmiało możesz się branzlować przed monitorem. Rozkoszny widok włodarza załatwiającego "sprawy Gminy".

tomekx, 05.12.2023 20:07

Brawo Burmistrz Tomasz Żak!

Gość, 05.12.2023 19:55

Ehhh... a kiedy więcej pociągów na tej trasie? Jakoś z Krakowa do Oświęcimia się da...