reklama

Duża zmiana. PKS ze Świerklańca nie będzie już obsługiwał miejskiej komunikacji w gminie Andrychów

Gospodarka, Wiadomości, 05.12.2023 17:43, eł
Powstała nowa spółka, która właśnie szuka kierowców i mechaników.
Duża zmiana. PKS ze Świerklańca nie będzie już obsługiwał miejskiej komunikacji w gminie Andrychów

Kiedy na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie jeden z samorządowców zapytał burmistrza Tomasza Żaka, kto będzie operatorem gminnej komunikacji autobusowej w nowym roku, włodarz nabrał wody w usta. Powiedział tylko, że problem na pewno zostanie rozwiązany, a autobusy od początku stycznia wyjadą na trasy. Teraz znamy już wyjaśnienie tajemnicy.

Wraz z końcem tego roku wygasa umowa na obsługę wszystkich linii komunikacji miejskiej na terenie gminy Andrychów. Obecnie zajmuje się tym spółka PKS Południe ze Świerklańca, która realizuje także dotowane z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych połączenia na trasie Andrychów – Wadowice. W tegorocznym planie postępowań o udzielenie zamówień publicznych andrychowskiego magistratu figuruje pozycja „Świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w miejskich przewozach pasażerskich w transporcie drogowym na terenie gminy Andrychów w latach 2024- 2027”. Orientacyjna wartość tego zamówienia wynosi prawie 13,9 mln zł. Mimo to przetarg na świadczenie tych usług nie został dotąd ogłoszony, pomimo że zostało bardzo mało czasu do końca roku.

I nie zostanie ogłoszony, bowiem już wiadomo, kto będzie obsługiwał zarówno gminne linie, jak i tę do Wadowic. To Andrychowski Zakład Komunikacyjny, spółka z o.o. założona z inicjatywy samorządu gminy Andrychów. - Eliminując potencjalne (choć doświadczenie mówi nawet, że realne) zagrożenie niestałości wykonywania przewozów przez odrębnego prywatnego przewoźnika komercyjnego, powołaliśmy kontrolowany przez gminę podmiot wewnętrzny wyłącznie do realizacji tych przewozów – informuje zarząd spółki.

Jest to nowy twór, zarejestrowany w KRS 26 września tego roku. Spółka ma swoją siedzibę przy ulicy Batorego 24, tam gdzie mieści się również Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Łączy je także osoba prezesa, którym w obu przypadkach jest Zbigniew Bizoń. Członkami zarządu nowej spółki są Mirosław Nowak (prezes zarządu AEC, czyli andrychowskiej elektrociepłowni) oraz Jan Mrzygłód (prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie).

AZK szuka właśnie kierowców na linie gminne i międzygminną do Wadowic, a także mechaników do obsługi serwisowej autobusów. Zgłoszenia na te stanowiska przyjmowane są do 15 grudnia w siedzibie spółki przy Batorego 24 lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected].


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Łowca Dziewic, 05.12.2023 19:15

Nowak = radny Pisowski, prezes AEC u żaka platformerskiego. Tu macie przykład. jak jest interes to się polityczni dogadają , a z Was się śmieją jak łykacie bajki z telewizji

Zibi33, 05.12.2023 18:52

bardzo dobra inicjatywa , zarząd już jest a to najważniejsze , panowie sobie dorobią do marnych pensji a kierowcy czy mechanicy cóż to się tam jakoś zorganizuje. Swoją drogą ciekawe czy panowie z zarządu posiadają odpowiednią kategorię żeby prowadzić te autobusy bo 1 stycznia to raczej już niedługo