reklama

Mikołajkowe otwarcie dwóch lodowisk

Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 06.12.2023 11:45, eł

Jedno rusza w wyjątkowym miejscu – na środku rynku!

Mikołajkowe otwarcie dwóch lodowisk

W mikołajkową środę, 6 grudnia odbędzie się otwarcie dwóch lodowisk w regionie. Korzystanie z jednego jest całkowicie bezpłatne, na drugie trzeba wybrać się z gotówką. Ale jego pierwsi użytkownicy dostaną na rozgrzewkę gorącą czekoladę, a także upominki od św. Mikołaja.

Lodowisko w Wadowicach jest wyjątkowe, powstało bowiem na placu Jana Pawła II, czyli rynku tego miasta. Usytuowanie w takim miejscu powinno mu zagwarantować spore powodzenie, choć zapewne przyciągnęłoby amatorów szaleństw na łyżwach bez względu na lokalizację.

Jego oficjalne otwarcie zaplanowano na godzinę 16.00 w środę (6 grudnia), aczkolwiek można je wypróbować już od 13.00. Ślizgawkę odwiedzi św. Mikołaj z drobnymi upominkami dla pierwszych użytkowników. Zmarznięci miłośnicy jazdy na łyżwach będą też częstowani gorącą czekoladą.

Ślizgawka ma powierzchnię 450 m2. Tafla o wymiarach 18 na 25 metrów jest umieszczona na specjalnym podeście. Obok znajduje się wypożyczalnia łyżew, kasków dla dzieci oraz chodzików do nauki jazdy. Dostępne w niej są też suszarki oraz ostrzałki do łyżew. Lodowisko otwarte będzie codziennie od 8.00 do 22.00, również w niedziele i święta.

Cena normalnego biletu za wejście na ślizgawkę wynosi 15 zł, a ulgowego 10 zł. Za tę kwotę można korzystać z lodowej tafli oraz całej infrastruktury bez żadnych ograniczeń czasowych. Jeśli jednak ktoś opuści strefę lodowiska, za ponowne wejście do niej będzie musiał znowu zapłacić.

Ulgowe bilety przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej do ukończenia 18 roku życia i studentom poniżej 26 lat, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji lub Wadowickiej Karty Seniora, a także posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Ponadto wstęp na lodowisko będzie darmowy dla wszystkich w poniedziałki do godziny 15.00 (z wyjątkiem 25 grudnia i 1 stycznia).

Lodowisko w Wadowicach:

Również lodowisko w Makowie Podhalańskim zostanie otwarte dzisiaj o 16.00. Znajduje się ono przy ul. 3 Maja 40A, obok siedziby spółki Eko-Skawa. Korzystanie z niego będzie całkowicie bezpłatne. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy i kaski oraz podpory do nauki jazdy.

Ślizgawka ma być czynna w dni powszednie od 15.00 do 20.00, a w soboty i niedziele od 11.00 do 20.00. 24 grudnia będzie działać w godzinach 11.00-15.00, w dniach od 25 do 30 grudnia oraz w czasie ferii zimowych od 11.00 do 20.00, w sylwestra od 11.00 do 17.00, a 1 stycznia od 14.00 do 20.00.

Kilka dni temu miało też ruszyć lodowisko w Ryczowie, ale jego otwarcie zostało przełożone na inny, na razie bliżej nieokreślony termin.

W powiecie wadowickim można na łyżwach można pojeździć też w ośrodku Czarny Groń w Rzykach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

buli, 07.12.2023 12:41

Czy ktoś się pytał ludzi czy chcą takie lodowisko w dobie kryzysu...????!!!!!!!!!!! Urzędasy robią co chcą.... Ale mi demokracja!!!!!!!!!!!!!!!