reklama
reklama

Niecodzienne znalezisko w rzece

Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2023 10:37,

Młody mężczyzna wyłowił z Soły militaria z czasów II wojny światowej.

Niecodzienne znalezisko w rzece

Do niecodziennego zdarzenia doszło ostatnio w Kętach. 2 grudnia pan Eryk z Witkowic w czasie popołudniowego spaceru nad Sołą w tym mieście zauważył w wodzie kilka nabojów. Chwycił za jeden, żeby go wyjąć, a wówczas okazało się, że jest to… cała taśma z amunicją.

22-latek od razu zawiadomił o tym zdarzeniu policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kętach pojechali we wskazane przez niego miejsce nad brzegiem rzeki i zabezpieczyli taśmę nabojową, która – jak się okazuje – pochodzi z czasów II wojny światowej. Znajdowało się w niej 57 nabojów. O zdarzeniu powiadomiony został dyżurny Centralnego Ośrodka Koordynacji Rozminowywania. Militaria zostaną przekazane saperom.

Pan Eryk ze swoim znaleziskiem:Żrodło: KPP w Oświęcimiu

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy