reklama
reklama

Święty Mikołaj jest kobietą, mieszka na naszym terenie i wybiera nietuzinkowe środki lokomocji

MAGAZYN, Wiadomości, 30.11.2023 18:35, eł

Doskonale też wie, jak rozbawić tych, którzy mają niewiele powodów do radości.

Święty Mikołaj jest kobietą, mieszka na naszym terenie i wybiera nietuzinkowe środki lokomocji

Podobnie jak w ubiegłym roku, seniorów oraz osoby chore i samotne z Osielca koło Jordanowa odwiedzi święty Mikołaj. Przyniesie im prezenty, ale przede wszystkim dużo radości i niemało wzruszeń. Każdy może się przyczynić do tego, by dzięki jego wizycie wszyscy obdarowani przeżyli wyjątkowe chwile, które długo jeszcze będą wspominać.

W świętego Mikołaja wciela się Gabrieli Korbel, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a także radna powiatu suskiego. To kobieta obdarzona ogromnym poczuciem humoru, talentem komicznym i aktorskim, która świetnie sprawdza się w... męskich rolach. Mikołaj w jej wydaniu jest rubaszny, ale bardzo sympatryczny. Wybiera też nietuzinkowe środki lokomocji. Czasem jest to wóz zaprzężony w konie, innym razem jakiś pojazd mechaniczny, na przykład... koparko-ładowarka. Inwencja Gabrieli Korbel w tej dziedzinie nie zna granic. Sań zaprzężonych w renifery nie użyłaby zapewne nawet w sytuacji, gdyby zwierzęta te były łatwo dostępne w naszych stronach, a warstwa śniegu na drogach umożliwiała wykorzystaniu pojazdu na płozach. Bo przecież taki środek lokomocji byłby zbyt banalny...

Żeby jednak Mikołaj nie przyjechał do seniorów z pustyni rękami, trzeba mu pomóc. - W zeszłym roku - dzięki Waszej hojności i ogromnym sercom - udało się przygotować około 240 paczek. W tym roku chcemy, by była ich jeszcze większa ilość, bo osób samotnych, chorych i starszych jest w Osielcu znacznie więcej. Tak jak wtedy, tak i dziś liczymy na Wasze dobre serca. Jeśli chcecie wspólnie z Mikołajem obdarować seniorów, osoby samotne i chore, to możecie przekazać do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji (filii w Osielcu) gotowe paczki albo produkty, z których my je przygotujemy. Mogą to być artykuły spożywcze, słodycze czy na przykład środki higieniczne – apeluje Gabriela Korbel.

Kto chciałby wesprzeć akcję, ale nie ma czasu na zakupy i obmyślanie, co kupić, może wspomóc Mikołaja finansowo. Pieniądze na paczki dla seniorów można wpłacać na konto w Banku Spółdzielczym: 09 8799 0001 0000 0000 0749 0001, wpisując w tytule przelewu: „Mikołaj dla seniora”. Więcej informacji na temat akcji można uzyskać pod nr tel. 661 198 611 lub (18) 277 35 00 wew. 2, od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00.

Wesoły brodacz w czerwonym stroju będzie też odwiedzał dzieci w Osielcu i okolicach, by wręczyć im podarunki zakupione przez ich rodziców. Kto chce, aby jego pociechy dostały mikołajkowe prezenty z jego rąk, może je przynieść do GOKSiP w Osielcu nie później niż do 8 grudnia (Mikołaj będzie je rozdawał 10 grudnia).
Foto: Facebook/Gabriela Korbel

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy