reklama
reklama

Zmarł piłkarz i trener związany między innymi z Wadowicami oraz Kętami

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 27.11.2023 11:16, eł

„Był legendą lokalnej piłki nożnej” - mówią o nim.

Zmarł piłkarz i trener związany między innymi z Wadowicami oraz Kętami

Miał 74 lata, gdy zadebiutował w reprezentacji Polski! W tym wieku dostał powołanie do Kadry Oldbojów w Futsalu. Zagrał wówczas w meczu przeciwko klubowi, z którym długo był związany – Zaskawiance Wadowice, zorganizowanym w Wadowicach w 94. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. To Jan Serwin, zwany legendą wadowickiej piłki nożnej.

Zawodnik zmarł w niedzielę, 26 listopada, w wieku 83 lat. Jan Serwin rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną w rodzinnej Kleczy Dolnej. W 1953 roku, jako trzynastolatek, rozegrał debiutancki mecz w pierwszej drużynie Iskry Klecza. Potem przeniósł się do Hejnału Kęty, po czym przez dwa lata grał w Skawie Wadowice, by następnie powrócić do Kleczy, gdzie już jako 22-letni chłopak został trenerem. Nadal jednak grał w piłkę. Występował jeszcze w barwach LKS Stanisławianka, a później, do 1998 roku działał jako grający trener w Zaskawiance Wadowice. Jako 58-letni mężczyzna zakończył karierę, ale z piłką się nie rozstał. Dla rozrywki i ruchu rozgrywał mecze z kolegami, przed własnym domem. Chętnie grywał też w tenisa ziemnego.

W 2013 roku powrócił do Zaskawianki. „Tym razem do Ligi Oldbojów. W wieku 73 lat zdobył w niej… dwie bramki! I wreszcie w maju 2014 roku Jan Serwin doczekał się debiutu w Reprezentacji Polski! Legendarny piłkarz dostał powołanie do Kadry Oldbojów w Futsalu i zagrał z orzełkiem na piersi w meczu przeciwko... Zaskawiance. Panie Janku, dziękujemy za wszystko!” - napisali na facebookowej stronie klubu Zaskawianka Wadowice jego działacze.

Ceremonia pogrzebowa Jana Serwina odbędzie się we wtorek, 28 listopada w Kleczy Dolnej. O 11.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa w tamtejszym kościele parafialnym, a w pół godziny później msza święta żałobna.


Foto: Facebook/Klub Sportowy Zaskawianka Wadowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy