reklama

Dziwna sytuacja. Nie wiadomo, kto będzie obsługiwał miejską komunikację w gminie Andrychów

Gospodarka, Wiadomości, 24.11.2023 13:22, eł

Nie ma przetargu na te usługi, a wypytywany o to burmistrz nabiera wody w usta...

Dziwna sytuacja. Nie wiadomo, kto będzie obsługiwał miejską komunikację w gminie Andrychów

W Andrychowie doszło do dziwnej sytuacji. Umowa z operatorem gminnej komunikacji (którym jest obecnie PKS Południe Sp. z o.o. ze Świerklańca) ważna jest tylko do końca tego roku, tymczasem burmistrz wciął nie ogłosił przetargu na świadczenie tych usług od początku stycznia. W mieście mówi się jednak, że już wiadomo, jaka firma będzie obsługiwać linie autobusowe w gminie...

Temat został poruszony podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie. - Czy jest prawdą, że od pierwszego stycznia operatorem transportu miejskiego w naszej gminie zostanie Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie? Jeżeli tak, to jak to będzie wyglądało? - zapytał radny Wiesław Mikołajek.

Pytanie skierował początkowo do prezesa zarządu ZGK Zbigniewa Bizonia, ten jednak odparł tylko: - To jest zdanie gminy. Ja panu nic na ten temat nie odpowiem, albowiem to gmina prowadzi wszelkie czynności w tym zakresie, a ja jestem tylko i wyłącznie stroną administracyjno-usługową. Wobec tego radny Mikołajek ponowił swoje pytanie, kierując je tym razem do burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka.

Odpowiedź włodarza wyjaśniła jeszcze mniej. - Zapewniam, że ten problem zostanie rozwiązany. Od początku stycznia autobusy muszą wyjechać na trasę – zarówno w przypadku połączeń gminnych, jak i między gminami Andrychów i Wadowice – powiedział Tomasz Żak.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 25.11.2023 07:54

Janiso kolega TW Zdzisława. Wiadomo kto będzie obsługiwa

Jack, 24.11.2023 20:06

Masakra, jaki burmistrz takie zarządzanie. Za chwilę koniec roku o on jeszcze nie wie co zrobić.

Koniczynka, 24.11.2023 15:53

Układy, układy, układy... A tak swoją drogą to jest paranoja by firma ze Świerklańca biła kasę kosztem gminy Andrychów. Gminne autobusy, kierowcy w większości miejscowi a kasę bije firma zewnętrzna. To samo jest w Andrychowskiej spółdzielni. Firma zewnętrzna bije kasę kosztem mieszkańców bloków. A kobiety pracują na pół etatu w tym czasie zaliczą kilkanaście bloków a szefostwo się śmieje z firmy zewnętrznej. Teraz jeszcze obce osoby w niektórych klatkach będą pultać schody raz w tygodniu jednym wiadrem wody zmoczą cztery piętra . Nie dajcie sobie dmuchać w kaszę, jeśli sobie nie życzysz to nikt Twojego piętra moczył nie będzie!!! Jeśli się pojawi obcą osoba z wodą to zwróć grzecznie uwagę żeby spadała, jak nie pomoże to wtedy krzykiem sprawę załatwisz!!! Prezes ASM w tym przypadku ma ..uja do gadania!!!