reklama

Jest już przetarg na drugi etap remontu osiedla Olszyny

Gospodarka, Wiadomości, 23.11.2023 15:50, eł

Na próżno jednak szukać go w Biuletynie Informacji Publicznej.

Jest już przetarg na drugi etap remontu osiedla Olszyny

To inwestycja, na którą czeka wielu mieszkańców osiedla Olszyny w Andrychowie. O ile bowiem część tamtejszych dróg, chodników i miejsc postojowych przeszła już gruntowną modernizację, stan reszty woła o pomstę do nieba. Na dziurach i nierównościach można skręcić nogę albo uszkodzić zawieszenie auta. Ale drugi etap przebudowy powinien ruszyć już początkiem przyszłego roku.

Osiedle Olszyny jest jednym z najstarszych na terenie Andrychowa. Mieści się ono między ulicami Olszyny, Daszyńskiego, Dąbrowskiego oraz linią kolejową. Jest tam kilka bloków mieszkalnych, są też domy jednorodzinne i budynki usługowe. Przebudowę układu komunikacyjnego na osiedlu (wraz z ulicą Olszyny) podzielono na dwa etapy, z których jeden jest już zrealizowany.

Drugi powinien ruszyć w nadchodzącym roku. Gmina Andrychów ogłosiła już przetarg na jego realizację. Z jakiegoś jednak powodu informacji na ten temat na próżno można szukać w Biuletynie Informacji Publicznej. Ogłoszenie zostało zamieszczone na portalu www.info-przetargi.pl.

Jak już podawaliśmy, w projekcie przyszłorocznego budżetu burmistrz Andrychowa Tomasz Żak zarezerwował na to zadanie kwotę 1 mln zł. Koszty inwestycji mają być jednak znacznie większe. W magistracie oszacowano je na ponad 4,2 mln zł.


Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy