reklama
reklama

W KFC praca wre. Niebawem otwarcie tej i jeszcze innej gastronomicznej sieciówki w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 06.12.2023 08:00, eł

Trwają ostatnie prace.

W KFC praca wre. Niebawem otwarcie tej i jeszcze innej gastronomicznej sieciówki w Andrychowie

Jak już pisaliśmy, w grudniu, jeszcze przed Bożym Narodzeniem nastąpi otwarcie dwóch nowych lokali gastronomicznych w Andrychowie. Przy ulicy Krakowskiej 85, w miejscu rozebranego pasażu handlowego ruszy KFC. Z kolei przy Włókniarzy 1D (niedaleko samolotu) będzie działała pizzeria Da Grasso.

Restauracja sieci KFC będzie funcjonowała w zupełnie nowym budynku, który powstał w iście ekspresowym tempie. Jeszcze w maju tego roku stała tam dawna hala fabryczna, w której później działał pasaż handlowy, zamknięty w lutym 2017 roku ze względu na osłabienie konstrukcji dachu, którego stan miał zagrażać bezpieczeństwu przebywających w środku osób. Przez ponad sześć kolejnych lat w opuszczonym i zamkniętym budynku nie doszło do żadnej katastrofy budowlanej.

Jednak ostatni właściciel obiektu zadecydował o jego rozbiórce, która ruszyła w trzeciej dekadzie maja. A już w lipcu rozpoczęła się budowa restauracji KFC, której otwarcie ma nastąpić 20 grudnia. Obecnie trwają tam ostanie prace związane z wyposażaniem wnętrz i zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. W przyszłym roku w sąsiedztwie KFC wybudowane zostanie jeszcze niewielkie centrum handlowe Andrychovia.

Pizzeria Da Grasso powstaje w istniejącym już budynku, zatem z jej uruchomieniem jest znacznie mniej zachodu. Wystarczyło tylko zaadaptować i wyposażyć pomieszczenia. Otwarcie pizzerii planowane jest na 19 grudnia.

Jak z konkurencją tych dwóch sieciówek poradzą sobie funkcjonujące w Andrychowie restauracje? Na pewno otwarcie aż dwóch nowych lokali gastronomicznych w tym samym czasie nie ułatwi im działalności…


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy