reklama

Co dalej z przebudową drogi? Będzie, jak chcieli mieszkańcy?

Gospodarka, Wiadomości, 13.10.2022 14:32, DK
Co dalej z przebudową skrzyżowania w centrum Wieprza.
Co dalej z przebudową drogi? Będzie, jak chcieli mieszkańcy?
Od kilku miesięcy trwa spór o przebudowę skrzyżowania w centrum Wieprza. Mieszkańcy nie chcą oddać swoich działek pod przebudowę drogi nr 781. Plany przewidywały „wejście” z drogą w niektóre posesje nawet do 5 metrów.

Doszło do kilku spotkań właścicieli działek z wykonawcami z Zarządu Dróg Wojewódzkich, w których uczestniczyło każdorazowo po kilkadziesiąt osób. Poszkodowanych bronił nawet poseł RP Marek Sowa.


O sytuacji informowaliśmy wielokrotnie m.in. w artykule Nerwowe spotkanie w sprawie przebudowy drogi

Od tej pory minęło już sporo czasu. Minęło kilka miesięcy. Co zatem postanowiono? Czy przebudowa będzie realizowana? O sprawę zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich. O

- Mieszkańcy walczyli głównie o to, żeby nie wchodzić w ich posesje z przebudową. Dlatego teraz jednostka jeszcze raz przeanalizuje cały projekt aby zminimalizować zajętość posesji. Po otrzymaniu zmodyfikowanych planów, ponownie wrócimy do rozmów z mieszkańcami. Jednostka projektowa została zobowiązana do bardzo skrupulatnego wykonania planów, które otrzymamy już za około 3-4 tygodnie. Wszystko wskazuje więc na to, że mieszkańcy dopięli swego. Na ostateczny kształt inwestycji trzeba będzie jeszcze poczekać - informuje dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Katarzyna Węgrzyn-Madeja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy