reklama

Lokatorzy mieszkań w barakach są przerażeni

Gospodarka, Wiadomości, 12.10.2022 17:35, DK
Temperatury na zewnątrz powoli spadają, okres grzewczy się rozpoczął i co teraz?
Lokatorzy mieszkań w barakach są przerażeni

Mieszkańcy pomieszczeń socjalnych w Gierałtowicach (gm. Wieprz) martwią się nadchodzącą zimą. Baraki ogrzewane są prądem, a ten znacznie podrożał.

- W taką mroźną zimę to trzeba około 1000 zł za ogrzewanie miesięcznie zapłacić – mówi nam jeden z mieszkańców kontenerów przy ul. Dworskiej w Gierałtowicach.

Wcześniej rodziny mieszkały tuż obok - w dawnym dworku. Ten jednak był w złym stanie, a w konsekwencji został sprzedany 2 lata temu. Mieszkańców przesiedlono więc do kontenerów.

W takich miejscach mieszkają najubożsi mieszkańcy gminy. Często bezrobotni lub na niskiej rencie. Nie stać ich na zapłatę ogromnych rachunków.

Rząd ma pomysł jak pomóc takim rodzinom, jednak pieniędzy wystarczy jedynie na miesiąc ogrzewania... 29 września 2022 Sejm uchwalił ustawę o rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej, w tym tzw. "Tarczę Solidarnościową" czyli projekt nowego dodatku energetycznego do prądu.

Byłoby to 1000 zł dla osób wykorzystujących do ogrzewania domów i mieszkań urządzenia na prąd, np. pompy ciepła oraz 1500 zł w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5000 kWh.

Jest to pomoc doraźna i niewiele zmieni w dobie szalejącej inflacji i rosnących cen.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

CrisPell, 16.10.2022 14:11

Jak są tam bezrobotni to na co jeszcze czekają? Do pracy jak każdy. Nie ma taryfy ulgowej.

Koniczynka, 12.10.2022 20:59

Ktoś kto niczego się nie dorobił w życiu niech mieszka w namiocie!!!!! Oczywiście jak jeszcze będzie miał gdzie go rozłożyć. Do roboty!!!!!