reklama
reklama

Będą mieć boisko za ponad milion złotych

Gospodarka, Wiadomości, 13.10.2022 09:15, eł

Ruszyła budowa nowego Orlika.

Będą mieć boisko za ponad milion złotych

Kolejne boisko typu Orlik powstaje w gminie Wadowice. Tym razem w Kleczy Dolnej, gdzie bardzo brakowało tego typu miejsca. Obok znajdzie się również siłownia pod chmurką. Piłkarze będą mogli korzystać z niej w ramach rozgrzewki przed meczem czy treningiem. Ale nie tylko im będzie ona służyła. Zarówno siłownia, jak i boisko mają być ogólnodostępne.

Koszt całej inwestycji to prawie 1,1 mln zł, przy czym gmina Wadowice nie całą kwotę będzie musiała wyłożyć z własnej kasy. Udało jej się pozyskać na budowę 200 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

Boisko będzie miało wymiary 24 na 42 metry. Zostanie ono otoczone piłkochwytami i oświetlone, aby można było grać również po zmierzchu, co ważne jest szczególnie o tych porach roku, gdy dni są krótkie.

- Na razie w tym miejscu kopią koparki, ale już od nowego roku będą kopać tutaj piłkarze LKS Iskra Klecza, Akademii Piłki Nożnej Husaria, uczennice i uczniowie tutejszej, no i w ogóle wszyscy mieszkańcy Kleczy. A będzie na czym, bo pole gry zostanie pokryte sztuczną nawierzchnią czwartej generacji, niemal identyczną, jaka robi furorę na nowym obiekcie na stadionie MKS Skawa Wadowice – podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Murawa, o której mówi włodarz, to sztuczna trawa bezzasypowa. Jej zaletą jest to, że nie trzeba na niej używać granulatu, który stosuje się dla zwiększenia amortyzacji nawierzchni. W przypadku trawy bezzasypowej podobny efekt uzyskuje się poprzez jej gęstość oraz zastosowanie kombinacji włókien prostych i skrętnych. Korzystanie z takiej murawy jest przyjemniejsze dla użytkowników. Co więcej, łatwiej i taniej się ją konserwuje.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy