reklama

Na granicy tych dwóch miejscowości powstanie niezwykły kompleks obiektów rekreacyjnych

Gospodarka, Wiadomości, 11.10.2022 10:50, eł

Na razie jest tam klasztor, szkoła i przedszkole.

Na granicy tych dwóch miejscowości powstanie niezwykły kompleks obiektów rekreacyjnych

Mało kto wie, że na granicy Wadowic i Kleczy Dolnej, w sąsiedztwie klasztoru pallotynów na Kopcu ma powstać wyjątkowe miejsce złożone z różnego rodzaju obiektów sportowych i rekreacyjnych. Całość będzie dostępna dla wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić wolny czas.

W skład Campusu Bemke (bo tak ma się nazywać ten kompleks) będą wchodziły boiska sportowe, lodowisko, strefy piknikowe, kawiarnia i restauracja, scena teatralna i miejsca do organizowania koncertów. Utworzenie tego wszystkiego tuż obok pięknych, zabytkowych zabudowań klasztornych to inicjatywa fundacji, która działa pod auspicjami firmy TDJ, prowadzonej przez rodzinę Domogałów ze Śląska. Fundacja inwestuje w edukację, prowadząc między innymi Przedszkola Educare. Jedno z nich funkcjonuje właśnie na Kopcu na granicy Wadowic i Kleczy Dolnej.

Jak zapewniają pomysłodawcy inicjatywy, istniejące przedszkole, a także publiczna katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Leona Bemke, również znajdująca się na Kopcu, będą sercem Campusu.

- Campus Bemke to projekt długoterminowy. Wierzymy, że jego powstanie trwale zmieni krajobraz edukacyjny nie tylko Wadowic i Małopolski, ale również całej Polski. Jego powstanie da też możliwość współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Chcemy, by żyło popołudniami i wieczorami, jako sprzyjające środowisko do realizacji pasji i zainteresowań – twierdzą Katarzyna Przybył-Tamowicz i Krzysztof Słaboń z Fundacji Campus Bemke.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy