reklama

W Andrychowie będzie mógł powstać zakład termicznego przekształcania odpadów

Gospodarka, Wiadomości, 12.10.2022 17:48, eł

Stało się to, czego wielu się obawiało.

W Andrychowie będzie mógł powstać zakład termicznego przekształcania odpadów

Radni przegłosowali zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek przy skrzyżowaniu ulic Strefowej i Biała Droga w Andrychowie. Ich decyzja umożliwia zlokalizowanie tam zakładu termicznego przekształcania odpadów. Nadzieje niektórych mieszkańców, że samorządowcy wezmą sobie do serca ich głos przeciwko tej inwestycji, spaliły na panewce.

Sprawie została poświęcona sesja nadzwyczajna, zwołana w pośpiechu na środę, 12 października. Radny Krzysztof Kubień dociekał, dlaczego odbyło się to w takim trybie. – Odpowiedni paragraf mówi wyraźnie: „Sesje nadzwyczajne zwołuje się w wyjątkowych przypadkach, których nie można było wcześniej przewidzieć”, a z tego, co wiemy, przewidziane to było na następną sesję zwyczajną – zaznaczył.

Wiceburmistrz Mirosław Wasztyl odparł: - Jednym z powodów jest waga tego tematu. Będąc świadomi istoty tego zagadnienia, również w zakresie pewnych emocji społecznych, tak czy inaczej rozbudzanych, uznaliśmy, że warto debatować nad tym tematem w sposób niezależny, poświęcając mu osobną sesję. I taki był zamysł, żeby nie był on przedmiotem jednej z dziesięciu uchwał, tylko żeby nadać mu rangę specjalną na sesji nadzwyczajnej. Bo i temat jest naprawdę wyjątkowy.

Następnie zaznaczył: - Powodem bardziej istotnym, na który się powoływałem w piśmie do pana przewodniczącego Rady Miejskiej, jest konieczność złożenia wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Do końca tego roku jest stworzony program, który jest typowo dedykowany dla budowy nowych lub modernizacji istniejących instalacji termicznego przekształcania odpadów z wykorzystaniem paliwa w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Uzgodniliśmy, że wniosek, w związku z tym, iż jest on dość skomplikowany, powinien być złożony najpóźniej do końca października.

Jak tłumaczył, jego rozpatrywanie zacznie się od zgodności zawartych w nim założeń z dokumentami planistycznymi. A jeżeli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie będzie dopuszczał budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów, wniosek zostanie odrzucony.

Alicja Studniarz zapytała koleżanki i kolegów z Rady Miejskiej: - Czy naprawdę w stu procentach jesteście pewni, że to, co na tej działce może powstać po przegłosowaniu dzisiejszej uchwały, będzie dla mieszkńców bezpieczne, zdrowe, nie wpłynie na obniżenie wartości ich działek? I czy na sto procent możecie z czystym sumieniem tę decyzję podjąć?

W imieniu wszystkich odpowiedział jej przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski. – Dwóch rzeczy możemy być pewni w stu procentach – podatków i śmierci. To po pierwsze. Po drugie, jeśli pani pyta o czyste sumienie – tak, zagłosujemy, każdy z nas, z czystym sumieniem – stwierdził.

Przewodniczący hamował, jak tylko mógł, dyskusję na temat projektu uchwały, nad którym radni mieli głosować. - Gdybyśmy słuchali państwa pohukiwań, to byśmy dzisiaj na miejscu basenu nadal mieli bazar. Bo też mieliśmy nie budować – ironizował, gdy pytania zadawał Krzysztof Kubień.

Dyskusja trwałaby jednak jeszcze bardzo długo, gdyby nie wniosek radnego Stanisław Prusa. – Mieliśmy dużo czasu, by w tym temacie się wypowiedzieć. Była debata, była wspólna komisja, a dodatkowo można było spotkać się z panem burmistrzem, jak ktoś nie miał wiedzy. W związku z tym, że jest to typowe bicie piany pod publikę, stawiam wniosek o zamknięcie dyskusji – powiedział radny.

Głosowanie w tej sprawie chciał uniemożliwić Jakub Guzdek. Złożył on wniosek formalny o… odrzucenie wniosku Stanisława Prusa. Kiedy próbował to uzasadnić, przewodniczący cały czas mu przerywał. W końcu Roman Babski ukrócił dalszą debatę, poddając pod głosowanie wniosek Stanisława Prusa. Poparło go jedenaścioro radnych, zaś dziesięcioro było przeciwnych. Następnie radni przegłosowali zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jedenastoma głosami „za”. Poniżej przedstawiamy imienne wyniki obu głosowań.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 13.10.2022 11:17

https://www.filemail.com/d/sbaanynyflvnicq

FeelFree, 13.10.2022 11:16

@tomekx - Ty znowu nic nie zrozumiałeś... Ty chyba naprawdę jesteś przekonany, o tym, że w życiu chodzi o to "kto rządzi", ile ma władzy i pieniędzy. Przerażające. Proponuję lekturę Diuny, albo chociaż cytatów jej autora... dla szansy, powiadam dla odrobiny choć szansy wyjścia na chwilę ze zgubnej perspektywy tego sztywnego punktu widzenia świata, siebie i innych.

tomekх, 13.10.2022 11:06

Ale tak na poważnie to chce się wam marnować czas na pisanie komentarzy ? przecież wiadomo kto rządzi.

Zakolog, 13.10.2022 10:39

Aha, zapomniałem podziękować. Pani Alu bardzo dziękuję za modelowe przeprowadzenie testu psychologicznego na naszej pani Quasi, szczególnie za perfekcyjne zastosowanie metody głoszącej, iż najlepiej skonstruowanym badaniem w psychologii, jest badanie, które w momencie jego rozpoczęcia właśnie się zakończyło. Dzidzia nadal nie ma świadomości, iż chodziło o określenie jej profilu behawioralnego. Brawo !

FeelFree, 13.10.2022 10:31

https://www.filemail.com/d/sbaanynyflvnicq

FeelFree, 13.10.2022 10:31

Podwójne bambuko...

Zakolog, 13.10.2022 10:21

Dzień Po ! Jest oczywistą oczywistością, że wczorajsza nadzwyczajna sesja nie odbyła się ze względu na konieczność przegłosowania zmiany planu zagospodarowania, akurat ten punkt był pretekstem do przysłonięcia innej dla naszych władz bardzo wstydliwej sprawy. Wczoraj chodziło głównie o przegłosowanie kolejnej bezzwrotnej pożyczki dla AEC oraz o dokonanie zmiany w uchwale budżetowej, korygującej deficyt budżetowy, który miał być pokryty zwrotem wcześniejszej pożyczki dla AEC. Ponieważ AEC nie zwróci wcześniejszej pożyczki, to ten fakt musiał znaleźć odzwierciedlenie w budżecie Gminy. I tu dochodzimy do kilku narzucających się wniosków. Pierwszym powinna być refleksja mieszkańców Inwałdu, tak dzielnie walczących o swoją drogę. Jak Państwo widzą pieniądze w budżecie są, tylko nie dla Was. Gdyby zsumować te wcześniejsze 1,2 miliona i obecne 1,2 i jeszcze te przyszłe 3 do 5 miliona, które będą ukryte w budżecie na przyszły rok, to zamiast skromnej drogi powinniście mieć Państwo autostradę z pełną infrastrukturą. Drugim wnioskiem powinno być samo narzucające się rozwiązanie dla mieszkańców osiedla Lenartowicza. Skoro Rada Gminy tak troskliwie dba o klientów spółki AEC wśród których są prywatne przedsięwzięcia komercyjne, to nie ma przeszkód, aby radny Kobielus i wrażliwy społecznie radny Rajda złożyli projekt uchwały udzielenia pożyczki dla spółdzielni ASM. Tu szczególną rolę widzę dla radnego Rajdy, który w myśl staropolskiej zasady – czasy się zmieniają a radny Rajda zawsze na jakiejś funkcji, jest członkiem rady nadzorczej ASM. Od razu naszym radnym Kobielusowi i Rajdzie podpowiem, iż w tak ważnej społecznie sprawie, w ciemno mogę zapewnić, że radni Kubień, Studniarz, Mikołajek, Guzdek bez żadnych warunków podpiszą im ten projekt pod wymagane prawem i statutem pięć podpisów. Także Maciusiu i Czesiu nie ma żadnych przeszkód, aby jeszcze na październikowej sesji ulżyć choć trochę mieszkańcom osiedla Lenartowicza !

FeelFree, 13.10.2022 09:55

https://www.filemail.com/d/sbaanynyflvnicq

FeelFree, 13.10.2022 09:54

A jeśli ktoś chciałby zmienić obecną sytuację to proponuję chociażby składać petycje. Przy czym ta, która krążyła w sieci w starej wersji to niespecjalnie była szczęśliwie zatytułowana. Jak coś to nowa wersja jest lepsza, bo nie pozwala na błędną kwalifikację pisma w sposób umożliwiający pozostawienie go bez rozpatrzenia z uwagi na widzi mi się urzędnika i jego niewiedzę prawniczą oraz złą wolę. Do tych osób, które ją złożyły to już był kontakt, aby określili się czy to petycja czy protest, co swoją drogą jest sprzeczne z prawem bo liczy się treść a nie nagłówek. No ale w tej gminie UM działa, jak działa.

FeelFree, 13.10.2022 09:42

Dajecie się wszyscy robić w bambuko, zacznijcie działać, żeby bardzo nie żałować swojej bierności za jakiś czas

FeelFree, 13.10.2022 09:41

https://bip.malopolska.pl/umandrychow,a,2093281,analiza-stanu-gospodarki-odpadami-komunalnymi-na-terenie-gminy-andrychow-za-2021-r.html?fbclid=IwAR1vhP2J4psIAmWFzcrHa2clA0JhLU96ztOjCqsJurvfWGFaT3HQyxTNWUU od strony 26

FeelFree, 13.10.2022 09:40

a także tutaj (następny link ) gdzie spalarnia jest już wpisana w analizę roczną...

FeelFree, 13.10.2022 09:15

@szppp - https://www.mamnewsa.pl/magazyn/ostry-duszacy-zapach--z-tym-borykaja-sie-mieszkancy-andrychowa

FeelFree, 13.10.2022 09:06

@nick1 - napisz proszę czy i ewentualnie jaki masz interes w tym, aby kilometr od centrum Andrychowa powstała spalarnia ? o co Tobie tak naprawdę chodzi ? bo mi o to, żeby ta gmina z potencjałem turystycznym nie stała śmietniskiem/spalarnią dla okolicznych gmin i aby prywatny biznes nie odbywał się kosztem zdrowia i finansów mieszkających tu wspaniałych ludzi. A Tobie o co chodzi ? Oczywiście, jeśli masz odwagę napisać to szczerze tutaj. Bo z wielu Twoich postów wyziera głównie podpuszczanie innych na różne sposoby i takie przytyki jak trzy piętra niżej w komentarzach. Mnie nie dziwi, już pisałem że ktoś nie przeciwstawia się władzy skoro jego byt zależy od koncesji wydawanej przez wójta. Ale wiele osób mogłoby otwarcie działać, a tego nie robi... i tego już nie rozumiem. Oświeć mnie proszę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Skalpel, 13.10.2022 08:55

Niektórzy radni wychodzą z założenia że mieszkańcy nie mają głosu bo oddali go w wyborach. Ale strat wizerunkowych już nigdy nie odrobią . Sługus pozostanie sługusem.

Skalpel, 13.10.2022 08:50

https://www.mamnewsa.pl/polityka/jakie-sa-slabe-i-mocne-strony-gminy-andrychow

nick1, 13.10.2022 08:24

to rozwiąż go ty fell free. a przepraszam - obiecałeś/aś żonie/męzowi że nie będziesz się wychylał poza neta bo stówke na biznesie stracisz - buhahahhahaha

Koniczynka, 13.10.2022 08:22

A co się to dzieje z Kobielusem????? Raz głosuje na TAK raz na NIE a raz się wstrzymuje od głosu.... Przypomnę że był to największy przeciwnik Żaka w ostatnich wyborach...Magierowa i rzadek wyborcy was osądzą. Pytanie do Kobielusa... Co zrobiłeś by powstał garaż na karetkę pogotowia ratunkowego, która nadal stoi pod chmurką!!!!!!! Już nawet nie mówię i nowej stacji pogotowia ratunkowego. A teren idealny jest na włókniarzy. Obecnie parking przed OPSem. Czesiu Rajda widać że wszystko głosuje za Żakiem. Jak Ty spojrzysz mieszkańcom w oczy??? A Sarleja to już szkoda komentować,oby to była jego ostatnia kadencja.

FeelFree, 13.10.2022 07:31

@szppp - Dawno temu w komentarzach pisałem o tym, spróbuję odnaleźć ten stary wpis. Wniosek o wpis na listę to dzieło burmistrza Żaka. Wtedy też nikt nie reagował na podawane informacje. Informowałem radnych... Zamysł był od kilku lat. Jak widać natomiast we wpisach coraz więcej osób używa słów mafia, mafijna. Tyle, że to oznacza też lęk, który może powodować brak działań i myślenie typu: "niech ktoś tam rozwiąże ten problem za mnie". P.S. A co teraz zmieni podanie tego linku ?

szppp, 13.10.2022 00:00

feelfree "Byłem na to przygotowany od dawna, a w zasadzie od namierzenia wniosku zgłoszonego przez wójta o wpis Andrychowa na listę lokalizacji śmieciowych reaktorów spalarnianych bez informowania o tym kogokolwiek." Mógłbyś podać link????

FeelFree, 12.10.2022 22:26

@Zakolog - przyznaję, że niektóre wcześniejsze, schrzanione sprawy z powodu szkodliwego układu niszczącego tą gminę bardzo mnie martwiły, dotykały i w*******y. Bo były nieodwracalne, bo były bestialskim zamachem na dobro bezradnych i tak dalej. Natomiast ta dzisiejsza uchwała jakoś mnie nie wzrusza. Byłem na to przygotowany od dawna, a w zasadzie od namierzenia wniosku zgłoszonego przez wójta o wpis Andrychowa na listę lokalizacji śmieciowych reaktorów spalarnianych bez informowania o tym kogokolwiek. Wynik dzisiejszego głosowania był również dokładnie taki jak przewidziałem. Dzisiejsza uchwała to początek, a nie koniec historii, która będzie mieć bardzo ciekawy przebieg i zakończenie. To w sumie mogę zagwarantować. Trzymając się narzuconej przez Ciebie estetyki powiedziałbym, że ten nasz żako-wasztylowo-babsko-ich-gminny reaktor atomowy na śmieci z okolicy (z udziałem kapitału bąkowego, izraelskiego i nie tylko) ma konstrukcję analogiczną do RBMK-1000. Ba, eksperymenty nieopodal Prypeci zakończone w konsekwencji wyludnieniem miasta nie były aż tak skażone nieusuwalnymi naleciałościami zniekształceń poznawczych ekipy prowadzącej eksperyment. Nie będą już natomiast nigdy podpowiadał szkodnikom, której gałęzi nie podcinać, bo na niej właśnie siedzą. Bo i tak nie słuchają. Nieuważnie czytali Sun Zi, a większość nadal nie czyta ze zrozumieniem uchwał... przepraszam: nie przestrzega instrukcji bezpieczeństwa eksperymentu. A nasz dyrektor eksperymentów zachowuje się jak Anatolij Diatłow, który również oczekiwał od podwładnych wyłącznie ślepego posłuszeństwa, a nie samodzielnego myślenia. Życzę miłych wrażeń. Over.

django, 12.10.2022 22:00

Jestem zażenowany zachowainiem Pana Kobielusa. Startował na burmistrza, z powodzeniem na radnego. I gościu wstrzymuje się od głosu, no prawie jakby nie istniał. Niby jest, zgarnia dietę ale go nie ma, nie istnieje, mogl isc lepiej na spacer z na pańską górę, albo nad staw anteckiego niż marnowac czas na sesje nadzwyczajną. To po co jest randym? Wydawało się że będzie nowa siła w gminie, świeżość. A jest miętki typ , który boi się narazić i burmistrzowi i opozycji. Zostanie to zapamiętane przy kolejnych wyborach. Bierność to zło Panie Kobielus, więcej głosu nie zmarnuje.

Zakolog, 12.10.2022 21:35

@FeelFree - Historia ostatnich 10000 lat uczy nas, że wszystkie rewolucje i zmiany społeczne osiągają swoją masę krytyczną po bardzo długich okresach napromieniowania, ale po których wystarczy zupełnie przypadkowy neutron i reakcja łańcuchowa jest już nie do opanowania. Przypomnij sobie ile tego Uranu-233 mieliśmy jak zaczynaliśmy naszą internetową podróż ? Dziś właściwie tylko czekamy na ten jeden impuls, po którym będzie wielkie BUM !

Archanioł Michał, 12.10.2022 21:25

WIECZNY

Archanioł Michał, 12.10.2022 21:25

Wszystkim zachwyconym pomysłem TW Zdzisława przypominam NIE ISTNIEJE I ISTNIEĆ NIE BĘDZIE PERPETUUM MOBILE. Zawsze do tego BĘDZIEMY DOPŁACAĆ. Dopłacać do ubytków energii to pikuś. Będziemy PŁACIĆ MARŻĘ - ZYSK USTAWIONEGO KOLESIA. WIECZY ABONAMENT.

tomekх, 12.10.2022 21:23

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……” Stefan N.

FeelFree, 12.10.2022 21:01

"Nawet tyrani nie mogą rządzić, jeżeli sprzeciwia się im wystarczająco dużo ludzi." Oliver Bowden

FeelFree, 12.10.2022 20:56

Wszystkim piszącym i czytającym chciałbym tylko przypomnieć, że tych radnych wybrali sobie mieszkańcy Andrychowa... Ci którzy poszli do wyborów, oraz ci którzy uważają, że udział w wyborach nie jest ważny. Było pomyśleć przed postawieniem krzyżyka, na kogo głosujemy; po co ten człowiek chce być radnym; jakie ma cele, system wartości, czy jest wolny, czy zależny od innych, i tak dalej. Najważniejsze pytanie: czy będzie dbał o dobro wszystkich mieszkańców, czy tylko o swoje kosztem innych, lub o dobro wąskiej grupy. Czy będzie samodzielny w decyzjach, czy będzie marionetką zepsutej władzy. Kolejne wybory wkrótce, zobaczymy, czy Andrychowianki i Andrychowianie wyciągną wnioski... z tego co się dzisiaj stało chociażby i w jaki sposób zostało zrobione.

tomekх, 12.10.2022 20:32

Dokładnie andrychowianin1 ! jak rządził PAN Donald to z przyjaźnią i miłością odnosił się do pisiorów jak byli w opozycji, zawsze mieli wolność słowa i nikt im nie przerywał, zresztą PAN Donald do wszystkich odnosił się z przyjaźnią np. do moherów, do górników z Jastrzębia, do dziennikarzy z Wprost i teraz do TVPIS itd. itd. itd. uczcie się pisiory UCZCIE !

Koniczynka, 12.10.2022 20:29

Sarlej ten dziadek co pojechał na wycieczkę z żakiem już nie powinien w tym wieku wtrącać się co ma być a co nie w Andrychowie. Starość, odpocznij sobie chłopie nikt nie jest wieczny!!!!!

roczynianin, 12.10.2022 20:28

Obawiam się mocno że żadnej gminnej inwestycji nie będzie. Gmina zapłaci co najwyżej za dokumentację (po co ma płacić prywatny?) a potem wejdzie „wybawiciel” prywatny inwestor (powie się że biedna gmina nie może przecież zaciągać kredytów). Może to będzie ten inwestor od palących się wysypisk śmieci na Śląsku a może jakiś z Izraela na przykład? Skończy się tak że nie będziemy wiedzieli ile i co jest spalane pod naszym nosem i już na stałe będziemy chodzić w maskach. To znaczy te niedobitki które zostaną w Andrychowie. A i oczywiście odpowiedni ludzie związani z obecną andrychowską władzą mogą liczyć że zostaną umocowani w nowej spółce prywatno – gminnej. Wiadomo wiedzę mają od początku co się szykuje a i dorobić do 20, 15 tysięcy warto  Przesadzam w domysłach? Wątpię ale przekonamy się. PS. Bardzo współczuję tym którzy dają się nabrać i autentycznie wierzą zakogrodowi. Oni się z takich ludzi śmieją na tych swoich sekciarsko-towarzystkich wyjazdach za nie swoje pieniądze.

Zibi33, 12.10.2022 20:28

Gmina przypomina g..... a do g...... lgną z lubością same obrzydliwe istoty jak robale i muchy karmią się tym tak samo jest w tej gminie

Koniczynka, 12.10.2022 20:27

Wkrótce nowe wybory. Usunąć z rady miejskiej wszystkich radnych od Żaka, Inwałd już wie że rzadek to zdrajca, osiedle już wie co zrobić z rajdą i kobielusem!!

andrychowianin1, 12.10.2022 20:17

Dziwię się że kubień czy studniarzowa się tak oburzają na pana Babskiego. On tylko naśladuje to co robi wasza partia PIS na górze i to jak witkowa czy kaczyński traktują posłów demokratycznej opozycji Tak samo wy tutaj w Andrychowie za swoich ziomali na górze jesteście traktowani po chamsku

Zibi33, 12.10.2022 19:52

matek81 masz rację opozycja jaka opozycja to są miernoty nic nie potrafią. Rada bez zasad , bez wstydu banda cwaniaczków chcących pazernie ugrać jak najwięcej dla siebie ale oni są odzwierciedleniem społeczeństwa w tej gminie

matek81, 12.10.2022 19:47

Tomekx jesteś wybitnym przykładem zamiast patrzeć na nasza gminę walisz jakimiś partyjnymi hasłami tak jak pis i po maja w dupie co u nas się dzieją Ale twoje dzieci, wnuki już nie Pozdrawiam

tomekх, 12.10.2022 19:43

bauhahahahaha wygrajcie se pisiorki wybory to sobie przegłosujecie co chcecie :) a teraz podziwiajcie demokrację i praworządność w stylu UE !

roczynianin, 12.10.2022 19:41

Obawiam się mocno że żadnej gminnej inwestycji nie będzie. Gmina zapłaci co najwyżej za dokumentację (po co ma płacić prywatny?) a potem wejdzie „wybawiciel” prywatny inwestor (powie się że biedna gmina nie może przecież zaciągać kredytów). Może to będzie ten inwestor od palących się wysypisk śmieci na Śląsku a może jakiś z Izraela na przykład? Skończy się tak że nie będziemy wiedzieli ile i co jest spalane pod naszym nosem i już na stałe będziemy chodzić w maskach. To znaczy te niedobitki które zostaną w Andrychowie. A i oczywiście odpowiedni ludzie związani z obecną andrychowską władzą mogą liczyć że zostaną umocowani w nowej spółce prywatno – gminnej. Wiadomo wiedzę mają od początku co się szykuje a i dorobić do 20, 15 tysięcy warto  Przesadzam w domysłach? Wątpię ale przekonamy się. PS. Bardzo współczuję tym którzy dają się nabrać i autentycznie wierzą zakogrodowi. Oni się z takich ludzi śmieją na tych swoich sekciarsko-towarzystkich wyjazdach za nie swoje pieniądze.

matek81, 12.10.2022 19:34

Przepraszam wasztyl miało być z małej litery

matek81, 12.10.2022 19:32

Wasztyl buraku to co ty mówisz to nawet nie ma wiele wspólnego z g….., łżesz jak możesz Zostawicie ruinę w gminie wielkie trio żAK wasztyl i kowboj polak I tacy jak Leon łykają jak pelikany, faktem jest ze nasza opozycja zamiast być opozycja regionalna( po za paroma wyjątkami), są zapalonymi pisiorami i dla nich nie ważne co .- ważne tylko co powie prezes. Dlatego słowa Kubienia czy Mikołajka są g…. warte tak samo jak wasztyla

Zibi33, 12.10.2022 19:27

Żenujący spektakl mafijnej organizacji rządzącej tym miastem. Proszę dalej głosujecie sobie na takich capów z minionej epoki.

FeelFree, 12.10.2022 19:16

@maniek - granice stawiają władzy Obywatele. Jeśli jej nie stawiają, nie powinni się dziwić, że ktoś posuwa się w swoich działaniach dalej i dalej. Są na tym świecie osoby, które pragną władzy, pieniędzy itd. które mają w swojej właściwości zatrzymywanie się dopiero tam gdzie koszt przekraczania cudzej granicy jest wyższy niż zyski, z resztą niektórzy nawet wtedy się nie zatrzymują. W tym upatrują sens swojej skończonej egzystencji. Więc co dopiero się dziać może gdy ktoś nawet nie mówi gdzie leży jego granica ??? Doświadczamy właśnie kolejnych konsekwencji BIERNOŚCI obywateli gminy Andrychów. Może z dzisiejszego dnia wyciągnie ktoś odmienne wnioski niż do tej pory i przerodzi je w działanie. Czas pokaże... A zmieniając temat to odnośnie władców tak ogólnie, słyszałem kiedyś taki kiepskawy dowcip (może nawet wtedy był śmieszny). "Z kim graniczy rosja? Rosja graniczy z kim chce... A z kim chce graniczyć rosja? Z nikim...". Tak, że no.... Wyciągajmy wnioski z historii, w miarę możliwości. Ale z drugiej strony jak napisał Oliver Bowden: "Nawet tyrani nie mogą rządzić, jeżeli sprzeciwia się im wystarczająco dużo ludzi."

leon, 12.10.2022 19:12

Maniek wszystko się zgadza. Słowa wiceburmistrza i zachowanie radnych od Pana Burmistrza są w sprzeczności. Wiesz dlaczego??? Bo jak się dowiedziałem ta sesja miała pokazać wam pisiorkom: Jakubkowi, Krzysiowi itd i każdemu kto stoi na drodze do spalarni że gów… możecie. Tak się stało. Z tego co usłyszałem wszystko to można było załatwić na normalnej sesji ale po co jak można się z Wami zabawić? Pokazać pisiorom i innym że nic nie znaczycie. Nic nie możecie. Nawet Polak i Flipek „niewierny” K. mają was w dupie. Wszyscy mają was w dup… Wszystkich ograł albo podporządkował sobie Burmistrz. Reasumując – może i jaja ta sesja ale wszystko poszło po myśli Burmistrza.

maniek, 12.10.2022 18:51

Wiceburmistrz Wasztyl: "uznaliśmy, że warto debatować nad tym tematem w sposób niezależny, poświęcając mu osobną sesję" Czy ekipa burmistrza Żaka zna granice kpienia z mieszkańców?Właśnie dlatego że temat ważny i warto debatować radny Prus od Żaka zgłosił wniosek o zamknięcie dyskusji??? I radni do Żaka to przegłosowali. Nie tylko o to chodzi że to sprzeczność i kpienie z mieszkańców. Także o to że wszystko od początku tej sprawy jak się przyjrzeć daje podstawy do przygotowania wniosku do odpowiednich organów i nie myślę tu o administacji tylko raczej CB.... Niech się spokojnie temu przyjrzą bo tu za dużo rzeczy nie trzyma się kupy od początku.

kaczor, 12.10.2022 18:42

brawo radni od Żaka - wy już chyba jesteście na Marsie??? Jak Mars będzie też wyglądał Andrychów jak ludzie pouciekają stąd w obawie o zdrowie swoje i swoich dzieci i wnuków! Pytanie tylko czy zdążą chociaż za pół ceny sprzedać swoje domy wcześniej?

kaczor, 12.10.2022 18:40

wiele razy mówiono że w Andrychowie ma powstać spalarnia w oparciu o patent pana inż. Bąka. Co o tym patencie piszą media. To jest na serio! "„Podczas pobytu w Andrychowie dowiedziałem się o zastosowaniu takiej samej technologii przy okazji penetracji Marsa. Zaintrygowało mnie, że tej jakości polski patent pozostał niezauważony w momencie tworzenia nowej strategii energetycznej państwa. Jestem w Andrychowie dlatego, że burmistrz postanowił wybudować pilotażową fabrykę w oparciu o te patenty.”

django, 12.10.2022 18:36

Radny stanisławie prusie, ty antydemokratyczny dziadu. Nie pozdrawiam cie. Pana romana, cynika też nie pozdrawiam

kaczor, 12.10.2022 18:31

"NFOŚiGW: mamy zbyt mało spalarni, by zredukować masę składowanych odpadów komunalnych"

kaczor, 12.10.2022 18:15

NGOŚiGW rozdaje dotacje na budowę SPALARNI. dziekujemy ze wiemy czyją twarz będzie mieć andrychowską spalarnia.

tomekx, 12.10.2022 18:15

Ależ ci radni z pisu są nudni.Wiecznie na NIE nic im się nie podoba.Sasiń kaczyński i morawiecki z ziobrą też nie???