reklama
reklama

Bezdomni w kontenerach

Gospodarka, Wiadomości, 25.01.2022 17:45, eł

Tymczasowa ogrzewalnia służy 15 osobom.

Bezdomni w kontenerach

Już w tym roku w Kętach ma powstać nowa ogrzewalnia dla bezdomnych. Stara została w w ubiegłym roku zrównana z ziemią, ponieważ jej istnienie w dotychczasowym miejscu kolidowało z planami budowy kolejnego odcinka północnej obwodnicy miasta.

Aby zapewnić korzystającym z niej osobom schronienie tej zimy, powstała tymczasowa noclegownia.

Znajduje się ona również przy ulicy Spacerowej, przy której stała dawna ogrzewalnia, lecz w innym miejscu. Została utworzona w czterech kontenerach.

- Dwa z nich są w pełni dostosowane do potrzeb mieszkalnych, znajdują się tam łóżka, krzesła oraz niezbędne wyposażenie. Osoby bezdomne mogą w nich znaleźć ciepłe schronienie oraz spędzić noc w godnych warunkach. Jeden z kontenerów pełni funkcje sanitarne, znajdują się w nim dwa sanitariaty oraz prysznic. Ostatnie z pomieszczeń przeznaczone jest do celów administracyjnych. Codzienny dyżur pełnią w nim pracownicy kęckiego GOPS-u, którzy pomagają podopiecznym w załatwianiu codziennych spraw socjalno-bytowych – informuje dyrektorka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach Monika Kaczmarczyk.

Osoby korzystające z noclegowni mogą też liczyć na to, że na miejscu dostaną ciepłe ubrania i gorące napoje. Ponadto mają tam możliwość podgrzewania sobie posiłków. Obecnie w kontenerach nocuje 15 bezdomnych.

W ubiegłym roku w kęckiej ogrzewalni schronienie znalazło w sumie 28 osób. Tymczasowa noclegownia ma działać do końca kwietnia.


Foto: GOPS w Kętach

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Adam21, 25.01.2022 20:39

coraz ciekawiej się robi...