reklama

Urzędniczka kradła pieniądze?

, Na sygnale, Wiadomości, 25.01.2022 14:05, DK
Anna J. 43-letnia pracownica jednego z Urzędów Skarbowych w Bielsku-Białej, jest oskarżona o przywłaszczenie sumy niemal 90 000 zł. Sprawa ma swoje korzenie w Andrychowie i jest bardzo skomplikowana
Urzędniczka kradła pieniądze?
Anna J., 43-letnia pracownica jednego z Urzędów Skarbowych w Bielsku-Białej, jest oskarżona o przywłaszczenie sumy niemal 90 000 zł. Sprawa ma swoje korzenie w Andrychowie i jest bardzo skomplikowana. W dużym skrócie sytuacja wyglądała zdaniem prokuratury następująco:

Pan Walenty D. który mieszkał w lokalu lokatorskim przy ul. 27 Stycznia w Andrychowie był emerytem, którym opiekowała się Anna J. wraz z mężem (wnukiem emeryta). Na konto kobiety co miesiąc wpływało świadczenie emerytalne pana Walentego w wysokości 2800 zł.

I do tego momentu wydaje się, że wszystko było zgodne z literą prawa. Anna J. Pobierała pieniądze na konto (po złożeniu odpowiednich pism) i oddawała je panu Walentemu.

Jednakże pan Walenty zmarł, a Anna J. oraz jej mąż, zorganizowali najprawdopodobniej cichy pogrzeb- wnuk emeryta wpłacił gotówką za pochówek zakładowi pogrzebowemu 3 tys. zł. a śmierć nie została zgłoszona do ZUS.

Tym samym Anna J. wraz z mężem ciągle pobierali (przez ponad 2 lata) świadczenie emerytalne po zmarłym.

Sprawę wykrył i zgłosił syn pana Walentego, który na co dzień nie miał kontaktu z ojcem i nie mieszkał w Andrychowie. O jego śmierci dowiedział się dopiero po dłuższym czasie. Rozpoczął prywatne śledztwo i zbierał dowody na oszustwa Anny J.

Sprawa jest w toku. Prokuratura przesłuchała świadków i przesłała akt oskarżenia przeciwko kobiecie do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Kobieta oskarżono jest o to, że od 1 marca 2015 do 31 lipca 2017 roku przywłaszczyła przelewane na jej rachunek bankowy z konta zmarłego mężczyzny nienależne jej środki, które ZUS wypłacał jako emeryturę, czym działała na szkodę banku.

Do tematu powrócimy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy