reklama

20 nowych połączeń z Andrychowa do Wadowic

, Gospodarka, Wiadomości, 13.08.2021 12:10, eł

Wprowadzi je we wrześniu nowy przewoźnik.

20 nowych połączeń z Andrychowa do Wadowic

Przed tygodniem jako pierwsi poinformowaliśmy o tym, że od 1 września pojawi się drugi przewoźnik autobusowy na trasie między Andrychowem a Wadowicami. Będzie to PKS Południe Sp. z o.o. ze Świerklańca. Teraz mamy nowe informacje na ten temat.

ZOBACZ: Konkurencja dla monopolisty. Nowy przewoźnik na trasie Andrychów – Wadowice

PKS Południe to ta sama firma, która realizuje przewozy w ramach komunikacji miejskiej na terenie gminy Andrychów. Jednakże linia do Wadowic to niezależna z tym inicjatywa samego przewoźnika, który postanowił ukrócić monopol jedynego przedsiębiorcy działającego obecnie na tej trasie.

Jak doskonale wiedzą osoby regularnie podróżujące komunikacją publiczną między Andrychowem a Wadowicami, od dłuższego czasu kursy na tej trasie realizuje wyłącznie Bus Janiso. Jest ich sporo, około 40 w jedną stronę w dni robocze, ale pasażerowie nie są zbyt zadowoleni z usług tego przewoźnika. Skarżą się na zawodność firmy, nieuprzejmość niektórych kierowców oraz brak rozkładów jazdy na przystankach.

PKS Południe zamierza wprowadzić o połowę mniej kursów niż oferuje dotychczasowy monopolista. Przynajmniej tak ma to wyglądać od poniedziałku do piątku. W sobotę połączeń z Andrychowa do Wadowic ma być 8. W tym przypadku nie będzie już tak dużej dysproporcji między ilością kursów obu przewoźników. Niestety, PKS Południe nie przewiduje na razie kursów w niedziele. Rozkład jazdy nadal nie jest gotowy. Nie wiadomo też jeszcze, ile będzie kosztował przejazd na całej trasie. Ceny mają być jednak konkurencyjne. Przejazd z Andrychowa do Wadowic Busem Janiso kosztuje obecnie 4 zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy