reklama
reklama

Konkurencja dla monopolisty. Nowy przewoźnik na trasie Andrychów – Wadowice

Gospodarka, Wiadomości, 06.08.2021 12:30, eł

Jeszcze nie w tym miesiącu, ale już wkrótce.

Konkurencja dla monopolisty. Nowy przewoźnik na trasie Andrychów – Wadowice

Aktualnie jedynym przewoźnikiem autobusowym, który kursuje na trasie między Andrychowem i Wadowicami jest Bus Janiso. Jednak już od 1 września monopol tej firmy się skończy. Jak udało nam się dowiedzieć, połączenia będzie realizował również drugi przewoźnik.

Będzie to ta sama firma, która obsługuje wszystkie linie w ramach komunikacji miejskiej na terenie gminy Andrychów - PKS Południe Sp. z o.o. ze Świerklańca. Przewoźnik nie podaje jeszcze do publicznej wiadomości szczegółów nowych połączeń. Jednak w najbliższych dniach rozkłady jazdy powinny pojawić się na przystankach.

Pojazdy PKS Południe mają jeździć na nowej trasie dość często. W dni robocze przerwy między poszczególnymi połączeniami nie powinny być dłuższe niż pół godziny. Kursy będą się odbywały także w soboty. W niedziele ich nie będzie, przynajmniej na razie. Niewykluczone, że w przyszłości się to zmieni.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jan_Korba, 07.08.2021 08:53

Co zrobi dotychczasowy monopolista? Wróci do starych sprawdzonych metod. Będzie zmieniał co chwilę rozkłady jazdy tak, aby wyjeżdżać przed konkurencją, do tego stare zagrywki kierowców na trasie z wyprzedzaniem na chama czy wydzwanianiem na policję z donosami, że kierowca konkurencji chyba jedzie na "podwójnym gazie". Pasażer liczy się do momentu, gdy przyniesie w zębach pieniądze za bilet, a że ma zdążyć do pracy to już jego fanaberia.

VADER, 06.08.2021 22:10

No i BRAWO !!! Życzę im powodzenia i wykoszenia "konkurencji".

karino, 06.08.2021 18:50

bardzo dobra wiadomość! oby jeszcze w niedzielę kursowały, łatwiej z Wadowic dojechać do Krakowa, bo z Andrychowa z wiadomą firmą różnie bywa...

Madzia, 06.08.2021 14:32

????