reklama

Policyjny ambulans wkrótce na drogach. Co to takiego? [FOTO]

Na sygnale, Wiadomości, 13.08.2021 11:30,
Dwa pojazdy trafią do powiatów wadowickiego i oświęcimskiego.
Policyjny ambulans wkrótce na drogach. Co to takiego? [FOTO]

Małopolska policja otrzymała 10 tzw. ambulansów pogotowia ruchu drogowego. Pojazdu będą wykorzystywane do obsługi zdarzeń drogowych - wypadków, kolizji.

Chodzi o Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM. Pojazd wykorzystywany będzie w zakresie obsługi zdarzeń drogowych. Dwa z nich trafią do "drogówki" w Wadowicach i Oświęcimiu.

Samochody wyposażono w m.in. tablicę świetlną wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK” oraz maszt świetlny.

Wewnątrz znajduje się miejsce do pracy biurowej wraz z potrzebnym wyposażeniem (komputer przenośny i router, drukarka wielofunkcyjna), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych (zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne). Na wyposażeniu samochodu znajduje się także agregat prądotwórczy.


źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy