reklama

Nowy sposób oszustów. Na wiadomość głosową

, Na sygnale, Wiadomości, 13.08.2021 08:00,
Na telefony komórkowe rozsyłane są ostatnio masowo wiadomości SMS o rzekomej "wiadomości" głosowej, która jest do odsłuchania po wejściu w link.
Nowy sposób oszustów. Na wiadomość głosową
SMS przychodzi z nieznanego numeru, również link jest mocno podejrzany.

CERT Polska, czyli zespół zajmujący się reagowaniem na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet (Computer Emergency Response Team) ostrzega: celem tych SMS jest infekcja telefonów z systemem operacyjnym Android!

Uwaga! Ostrzegamy przed powrotem masowego oszustwa, którego celem jest infekcja telefonów z systemem operacyjnym Android! Nasz zespół zaobserwował powrót kampanii dystrybucji szkodliwego oprogramowania z rodziny FluBot. Pierwszy raz kampania pojawiła się w kwietniu tego roku. Wtedy na losowe numery telefonów docierała wiadomość o rzekomej paczce zablokowanej przez służby celne i zachęcała do pobrania aplikacji w celu wyjaśnienia sytuacji.
Tym razem oszuści wysyłają SMS-y informujące o rzekomej wiadomości na poczcie głosowej. Tak jak w pierwszej wersji oszustwa, zachęcają do pobrania specjalnej aplikacji, będącej tak naprawdę szkodliwym oprogramowaniem FluBot.
Zwracamy uwagę, by nie instalować aplikacji, które nie pochodzą z autoryzowanych sklepów takich jak Google Play czy App Store. Wiele z tych adresów zostało przysłanych przez Was. Jeśli widzicie podejrzane wiadomości - zgłaszajcie je na naszej stronie: https://incydent.cert.pl Zachęcamy także do przesyłania treści podejrzanych wiadomości bezpośrednio na nasz numer do zgłaszania incydentów: 799-448-084
Uważajcie i przekażcie znajomym!

- czytamy w komunikacie CERT Polska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy