reklama

Ile osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 na naszym terenie?

, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.08.2021 21:36, eł

Żadna z tutejszych gmin nie może aspirować do miana tych z największym poziomem zaszczepienia.

Ile osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 na naszym terenie?

W całym kraju gminą, w której dotychczas najwięcej osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 jest Podkowa Leśna w województwie mazowieckim. Tam w pełni zaszczepionych jest 65,1% mieszkańców. Niewiele gorzej jest w samej Warszawie (63,9%). W naszym regionie żadna gmina nie zbliżyła się do takiego wyniku.

Wysoko w rankingu jest jednak stolica Małopolski. W Krakowie w pełni zaszczepiło się dotychczas 60,5% mieszkańców. Daje to temu miastu 9 miejsce w ogólnopolskim rankingu gmin z największym odsetkiem zaszczepionych osób.

W powiecie wadowickim prowadzi pod tym względem gmina Wadowice. Na jej terenie obie dawki preparatu przeciwko COVID-19 (lub jedną w przypadku szczepionki jednodawkowej) przyjęło dotąd 46,4% mieszkańców. Na drugim końcu skali plasuje się gmina Spytkowice, gdzie w pełni zaszczepionych jest 40,7% osób.

Lepsza sytuacja jest w powiecie oświęcimskim. Tam gmina z końca powiatowego rankingu ma nieco większy odsetek zaszczepionych niż Wadowice. To gmina Osiek, w której do tej pory w pełni zaszczepiło się 46,5% mieszkańców. Na czele stawki w tym powiecie jest gmina Przeciszów. Tam w pełni zaszczepionych jest 55,1% osób.

Największy rozrzut panuje pod tym względem w powiecie suskim. Tam najwyższy poziom zaszczepienia ma Sucha Beskidzka (52,3%). Najgorzej jest w gminie Bystra-Sidzina, gdzie zaszczepiło się tylko 36,2% mieszkańców.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe dane ze wszystkich gmin.

Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rjasiacz, 13.08.2021 06:39

A straciłaś kogoś bliskiego ? znasz kogoś kto stracił ? - poczekaj jak stracisz kogoś z rodziny ponieważ był mądrzejszy niż się mu wydaje. Nie życzę oczywiście.

Berta, 13.08.2021 04:26

Mądrzy ludzie w tych małych wsiach się nie szprycuja