reklama

Zatrzymani za kradzieże kabli. Kilkanaście tysięcy strat

, Wiadomości, 14.05.2014 11:00, (red)
Złodzieje, którzy okradali PKP są już w rękach policji.
Zatrzymani za kradzieże kabli. Kilkanaście tysięcy strat

Policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 54 lat, mieszkańców  gminy Wadowice podejrzanych o kradzież kabli sterujących.

 

- Sprawcy w okresie do 5/6 maja w miejscowości Skawce w rejonie mostu kolejowego na rzece Skawa dokonali kradzieży kabli sterowania urządzeń sieci trakcyjnej o dł. 400 m, a następnie w tym samym miejscu i czasie poprzez przecięcie kabli światłowodowych dokonali uszkodzenia sieci telekomunikacyjnej. Wartość strat wynosi 6100 zł - informuje rzecznikwadowickiej policji Elżbieta Goleniowska-Warchał.

Śledczy ustalili, że ci sami zlodzieje podobnych uszkodzeń dokonali 8 maja w tym samym rejonie. W pięciu miejscach przecięli kable sterujące. Straty oszacowano na łączną kwotę w wysokości 7100 zł.

 

Zatrzymani byli już karani za kradzieże, przyznali się do zarzucanych im czynów.

 

Za zniszczenia, uszkodzenia, których dokonali grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje policja.

foto: KPP wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy