reklama

Przyjechali do muzeum i nie zostali wpuszczeni

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.05.2014 11:00, (red)
Zamieszanie w Noc Muzeów Ziemi Wadowickiej. Niektórzy przyjechali z odległych miejscowości i mogli zobaczyć co najwyżej drzwi wejściowe do muzeum.
Przyjechali do muzeum i nie zostali wpuszczeni

Jedną z większych atrakcji sobotniej (17.05) Nocy Muzeów Ziemi Wadowickiej była możliwość bezpłatnego zwiedzania niedawno otwartego Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Niektórzy przyjechali z miejscowości oddalonych nawet o kilkadziesiąt km od Wadowic. Do muzeum nie zostali wpuszczeni ponieważ okazało się, że powinni mieć specjalne"wejściówki", których już nie było. Tylko kto o tym wiedział?

Poniżej list, jaki otrzymaliśmy od pewnego zawiedzionego mieszkańca.

Nawet Wy na swoich stronach poinformowaliście mieszkańców (i nie tylko) ziemi wadowickiej o "Nocy Muzeów Ziemi Wadowickiej 2014" i możliwości ich darmowego zwiedzania w sobotę między 18,00 a 24,00 w dniu 17.05.2014. Ja z rodziną (na podstawie przeczytanej w lokalnej gazecie informacji na ten temat) stawiłem się przed drzwiami Muzeum naszego Papieża punktualnie o godzinie 18-tej. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy do wnętrza wpuszczona została grupa ludzi z darmowymi biletami, które podobno załatwili sobie w biurze Muzeum w piątek i dowiedzieliśmy się od \"cerbera\" stojącego na progu Muzeum ,że bilety darmowe zostały już wszystkie rozprowadzone i nie mamy szans na wejście w dniu dzisiejszym bez biletu.(...)

Jest to skandal, bo to jest wpuszczenie ludzi w maliny, a w takiej sytuacji byli ludzie którzy przyjechali z odległych miejscowości (nawet 60km) i zastali taką sytuację. Ukłony dla dyrekcji Muzeum Papieża - będę się długo zastanawiał, czy jeszcze kiedyś zaryzykować


My ze swojej strony dodamy, że kilka dni temu informację o programie Nocy Muzeów Ziemi Wadowickiej  „zaczerpnęliśmy” prosto ze strony WCK (ten program poniżej). Nie było tam słowa o bezpłatnych wejściówkach, a jedynie informacja: "Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji". Z tego źrodła korzystały też pewnie przywoływane przez Czytelnika gazeta i portale...

 

 

Program Nocy Muzeów Ziemi Wadowickiej 2014 r. (sobota, 17 maja)

1. MUZEUM MIEJSKIE w WADOWICACH
(ul. Kościelna 4):

"Międzywojenne Wadowice w blasku księżyca"

18.00 – gra miejska "Wieczorny spacer po międzywojennych Wadowicach"

19.00 – rodzinny turniej gry w krokieta

20.15 – koncert zespołu Breslauer Cocktail

Ponadto: zwiedzanie wystawy "Wadowice - miasto, w którym wszystko się zaczęło" oraz prezentacja przedwojennego samochodu marki Alfa Romeo (przed budynkiem muzeum).

 Ze względu na aurę, wieczorny koncert w ramach Nocy Muzeów, który miał się odbyć w ogrodzie przy ul. Kościelnej 4 jest przeniesiony do piwnic w budynku muzeum miejskiego,  czyli do Galerii Cafe.

 

2. MUZEUM DOM RODZINNY JANA PAWŁA II
(ul. Kościelna 7):

Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji.
 

3. WADOWICKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
(ul. Legionów 1):

Wystawa "Młodzi Twórcy" prezentująca dorobek artystyczny uczniów i studentów szkół artystycznych. Na ekspozycji zobaczyć można szkice, obrazy, grafiki.

PONADTO: 20.00 – spotkanie z autorami prezentowanych prac.

4. IZBA REGIONALNA ZIEMI ANDRYCHOWSKIEJ
(ul. Krakowska 69 - Pałac Bobrowskich):

Wystawa czasowa „Żołnierze – synowie Ziemi Andrychowskiej uczestniczący w bitwie o Monte Cassino”.

5. IZBA MUZEALNA im. prof. A. KRAJEWSKIEGO
(rynek w Lanckoronie):

Zwiedzanie wystawy oraz wykłady na temat:

"Wątki lanckorońskie w życiu Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II"

"Bohaterowie konfederacji barskiej i ich losy"

"Lanckorona w okresie zaboru austriackiego"

6. GALERIA SZTUKI "BAŁYSÓWKA"
(ul. św. Jakuba 2 - koło gimnazjum w Tomicach):

Wystawa "Pięć zmysłów" prezentująca prace 23 artystów – malarstwo, grafika, rzeźba i ceramika. Galeria obchodzi w tym roku pięciolecie swej działalności.

PONADTO: dzieci mogą skorzystać z pracowni garncarsko-ceramicznej oraz własnoręcznie ukręcić garnek na kole garncarskim.

 

7. MUZEUM - DWÓR W STRYSZOWIE
(oddział Zamku Królewskiego na Wawelu):

W pomieszczeniach dworu prezentowana jest ekspozycja "Wnętrza dworu polskiego w wieku XIX" oraz czasowa wystawa "Dwory Ziemi Wadowickiej".

 

Koordynator akcji:  Muzeum Miejskie w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

politolog, 21.05.2014 08:10

I my wybieraliśmy się. Ale wstyd ale żenada.

antyrzad, 20.05.2014 23:36

No też miałem jechać ale wolałem oglądnąć serie reklam w telewizji widzę dobrze zrobiłem, znając beznadziejne Polskie nastawienie do kombinacji, oszustw, krętactw itp... Czy to władza Wadowic czy innego miasta Prosiak przy korycie myśli tylko o sobie. A wszyscy wiemy gdzie jest ich najwięcej sama nazwa ulicy nam to podpowiada....

kuboxxx, 18.05.2014 19:16

A miałem jechać...całe szczęście. Jak Widać wszędzie się da tylko nie w Wadowicach. Miało być jak nigdy wyszło jak zawsze DZIADOSTWO!!!!!

Sanders, 18.05.2014 14:42

Jak Corleone wspomniał to jest własnie burdel i drwienie ze społeczeństwa szkoda tylko że nie wszyscy w Wadowicach są świadomi togo co sie tam dzieje

maniek, 18.05.2014 14:21

to jakieś jaja. wstyd do kwadratu. nie wiem czy wejściówki dostali "znajomi królika" ale informację trzeba pisać tak żeby nie było wątpliwości drodzy organizatorzy.

corleone, 18.05.2014 12:53

Kolejny przykład tego że ten burdel\'\'w Wadowicach powinien jak najszybciej się skończyć. Nie wiem jak długo jeszcze miejscowi będą wspierać swoimi głosami nieudaczników ze Wspólnego Domu i liberałów związanych z miejscowym PełO oraz innych pookrągłostołowych kombinatorów. ,.Pis się kompletnie w Wadowicach nie liczy bo listy wiadomo kto układa. Mimo to jest nadzieja bo opozycja w Wadowicach jest i dobrze . Niech IWW rozliczy ten ,,układ\'\' do końca choć wszyscy widzą jaką cenę się płaci za próbę obalenia tego bajzlu.

marek-wad, 18.05.2014 12:47

Co do muzeum to tak dokładnie było. Sam chciałem iść z dzieciakami ale wróciłem Większość osób nic nie widziała o wejściówkach które podobno podostawali znajomi królika ktoś inny mówił że bezpłatne bilety miały być wydawane w sobotę wieczorem ale okazało się że rozdano je w czwartek i piątek typowa dziadowska organizacja

marek-wad, 18.05.2014 12:40

asystent bajkopisarz atakuje co chwilę Jończyka który prawdopodobnie będzie startował na burmistrza i może strącić z fotelu Filipiakową i pozbawić pracy asystenta bajkopisarza i niedorzecznika a tak przy okazji http://inicjatywawadowice.pl/kto-zaplacil-za-list-ewy-filipiak-sprawa-trafila-do-sadu/