reklama

Warszawa nie wyrzuciła BDI do kosza

, Gospodarka, Wiadomości, 13.05.2014 19:15, ks
O planowanej do budowy Beskidzkiej Drodze Integracyjnej mówiono w Warszawie. Jest dobra wiadomość – projekt inwestycji nie trafił do kosza. Jest też zła...
Warszawa nie wyrzuciła BDI do kosza

- Krok naprzód w sprawie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej – ogłosiła poseł Joanna Bobowska.

 

Poinformowała, że plany BDI, czyli nowej drogi przez Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię, były omawiane na posiedzeniu Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w Warszawie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła studium techniczno ekonomiczne nowej drogi krajowej 52.

 

- Projekt został przyjęty do dalszych prac, decyzji środowiskowych - informuje Joanna Bobowska, która uczestniczyła w tym spotkaniu.


 

W takim razie pozostaje jedynie cieszyć się, że plan nowej drogi Bielsko-Kraków nie trafił do kosza i będzie nadal procedowany.  Zła wiadomość jest taka, że minie jeszcze wiele lat nim kierowcy szybko przejadą nową drogą bez stania w korkach w Wadowicach czy w Andrychowie.

Wiele wskazuje na to, że budowa BDI nie rozpocznie się przed 2020 rokiem. Dodajmy, że w Wadowicach, które dziś korkują się coraz bardziej, swego czasu najgłośniej protestowano przeciwko różnym wariantom BDI.

 

ZOBACZ: mapy wariantu trzeciego (ostatniego) Beskidzkiej Drogi Integracyjnej


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Sanders, 14.05.2014 18:49

Tak to jest jak się jest krótko zwrokowcem i otacza sie nieudacznikami to zasciankowe towarzystwo w Wadowicach do wymiany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lukas, 14.05.2014 16:58

Trzeba jeszcze wyrzucić filipiakową z urzędu, wybrać jakiegoś normalnego burmistrza który będzie patrzył nie tylko na swój stołek i to co wpływa na konto i może sprawy bdi pójdą wreszcie do przodu

westwi78, 14.05.2014 08:15

\"dalszych prac\" - konkretnie jakich?