reklama

Sytuacja pogodowa: na razie spokojnie

, Wiadomości, 14.05.2014 08:15, (red)
Wszyscy z niepokojem patrzą na niebo, ponieważ zapowiadane są potężne ulewy. W rozwinięciu poranny komunikat w Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie na temat aktualnej sytuacji w Małopolsce.
Sytuacja pogodowa: na razie spokojnie

Pomimo występujących opadów deszczu na żadnej z małopolskich rzek nie doszło do przekroczenia stanów ostrzegawczych czy alarmowych poziomu wody.


Prognoza pogody na najbliższe 24 godziny sporządzona przez IMGW, obowiązująca od godz. 07.30 dnia 14 maja do godz. 07.30 dnia 15 maja:


W dzień  zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Na południu województwa prognozowana suma opadów wyniesie miejscami do 12 mm, w partiach szczytowych Tatr prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C, na Podhalu około 10°C, w partiach szczytowych Tatr około -1°C, na szczytach Beskidów od 1°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północny.


W nocy zachmurzenie całkowite z opadami deszczu. Miejscami opady o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Wysoko w górach opady śniegu. Prognozowana suma opadów na południu województwa od 15 mm do 25 mm, miejscami do 40 mm. W partiach szczytowych Tatr prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 25 cm. Prognozowana suma opadów na północy województwa od 10 mm do 20 mm, miejscami do 30 mm.

 

Temperatura minimalna od 6°C do 8°C, na Podhalu około 5°C, w partiach szczytowych Tatr około -3°C, na szczytach Beskidów od 0°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny i porywisty, północny. Wysoko w górach wiatr dość silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, połnocno-wschodni.

 

tekst: JAN BRODOWSKI, MAŁOPOLSKI URZĄD WOJEWÓDZKI


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy