reklama
reklama

Na szpitalnych oddziałach covidowych brakuje lekarzy. Dyrekcja lecznicy apeluje o wsparcie

Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 13.12.2021 13:00, eł

Szuka pomocy w ośrodkach zdrowia, choć te również są w trudnej sytuacji kadrowej.

Na szpitalnych oddziałach covidowych brakuje lekarzy. Dyrekcja lecznicy apeluje o wsparcie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej boryka się z brakiem lekarzy na oddziałach covidowych. Liczba chorych na COVID-19 szybko rośnie, w szpitalu regularnie zwiększana jest ilość przeznaczonych dla nich łóżek, ale nie przybywa medyków do opieki nad nimi.

Dlatego dyrekcja szpitala rozesłała do kierowników ośrodków zdrowia w powiecie suskim apel o wsparcie. Prosi lekarzy zatrudnionych w podstawowej opiece zdrowotnej o pomoc w pracy na rzecz pacjentów chorych na COVID-19, hospitalizowanych na oddziałach obserwacyjno-zakaźnych w Suchej Beskidzkiej. Oferuje „odpowiednie wynagrodzenie” dla tych, którzy zdecydują się pełnić dyżury w szpitalu. Nie podaje jednak żadnych konkretnych kwot.

Wszyscy przeżywamy wyjątkowo trudny czas, jednak to na barkach personelu medycznego spoczywa teraz największa odpowiedzialność. Prosimy Państwa o pomoc i solidarne wsparcie. W naszym szpitalu obecnie hospitalizowanych jest ponad 60 pacjentów chorych na COVID-19. Przygotowujemy się na zwiększenie tej liczby. Staramy się zapewnić najlepszą opiekę dla wszystkich pacjentów i z wyprzedzeniem przewidywać dalsze scenariusze, stąd nasz apel, ponieważ Wasza pomoc jest nam bardzo potrzebna!” - apeluje dyrekcja ZOZ.

Nie od dziś jednak wiadomo, że przychodnie w powiecie suskim (i nie tylko w nim) również zmagają się z problemami kadrowymi. W wielu ośrodkach zdrowia zatrudnieni są lekarze w wieku emerytalnym, którzy sami już bywają schorowani. Jest tak dlatego, że młodzi medycy – mimo regularnie ponawianych ogłoszeń – nie wykazują zainteresowania pracą w tych placówkach.


Foto: ZOZ w Suchej Beskidzkiejreklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy