reklama

Nasz drogi karp! Gotowy na święta [VIDEO]

MAGAZYN, Wiadomości, 12.12.2021 18:15,
O hodowli, smaku oraz cenie tej wyjątkowej ryby opowiada Michał Tatara.
Nasz drogi karp! Gotowy na święta [VIDEO]

Odwiedziliśmy Rybacki Zakład Doświadczalny Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Zatorze i rozmawialiśmy z kierownikiem produkcji Michałem Tatarą.

Karp to ryba, która gości na stołach wigilijnych Polaków od setek lat. Początek hodowli w Zatorze sięga czasów Bolesława III Krzywoustego czyli niemal 900lat!

Rybacki Zakład Doświadczalny Instytutu Rybactwa Śródlądowego, znajdujący się przy ul. Jana Pawła II 9A gospodaruje na łącznej powierzchni 1456 ha, z czego 1186 ha stanowią stawy.

Kierownik produkcji wytłumaczył skąd bierze się specyficzny smak karpia, oraz sytuację na rynku, gdzie cena tej popularnej ryby w stosunku do roku ubiegłego wzrosła średnio o 30%!

Zobaczcie nagranie

Obok karpia RZD Zator prowadzi sprzedaż innych gatunków ryb: takich jak lin, jaź, tołpyga, amur, karaś pospolity i złocisty, oraz ryb drapieżnych: szczupak, sum i okoń.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

waldemar231, 12.12.2021 22:21

Bzdura.... Poczytajcie skąd to się wzięło... Sru tu tu tu majtki z drutu... Słuchajcie pseudoredaktora dalej... https://socialtalk.pl/2012/12/swiateczne-tradycje-dlaczego-karp-na-swieta/