reklama
reklama

Ten sołtys jest przyjacielem ludzi

MAGAZYN, Wiadomości, 26.12.2021 09:35,

Został wyróżniony przez samorząd województwa za działalność dobroczynną.

Ten sołtys jest przyjacielem ludzi

Nie od dziś wiadomo, że Grzegorz Krawczyk - sołtys Lachowic w powiecie suskim jest osobą o wielkim sercu, zawsze skorą do pomocy potrzebującym. Zorganizował niejedną akcję charytatywną, angażował się w wiele innych. Nigdy nie odmówił wsparcia tym, którzy go o nie prosili. Teraz został doceniony i wyróżniony za swą dobroczynną działalność przez samorząd województwa małopolskiego.

Nagroda Amicus Hominum (Przyjaciel Ludzi) została ustanowiona, by uhonorować osoby, które działają na rzecz dobra innych i wspierają bezinteresowną aktywnością drugiego człowieka. Ta krótka charakterystyka wyjątkowo trafnie opisuje to, co robi Grzegorz Krawczyk z Lachowic. Nic w tym zatem dziwnego, że dyrektorka Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK Małgorzata Pyka zgłosiła jego kandydaturę do tegorocznej edycji nagrody, w kategorii Działalność Filantropijna.

Wprawdzie Grzegorz Krawczyk nie został jej laureatem (ten zaszczyt przypadł w udziale świeckiej misjonarce Annie Katarzynie Jawor z Myślenic), jednak otrzymał wyróżnienie. Dostał je „za ogromną wrażliwość na los osób potrzebujących pomocy. Za bezinteresowną działalność dobroczynną na rzecz mieszkańców powiatu suskiego, w szczególności osób starszych, samotnych i chorych, zamieszkujących górzyste tereny. Za włączanie się w akcje charytatywne na rzecz dzieci z ubogich rodzin, osób z niepełnosprawnościami, a także potrzebujących z krajów misyjnych”.

- Jest to dla mnie nie tylko wyróżnienie, ale i zachęta do dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka, który czeka na naszą pomoc. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie w mojej działalności filantropijnej. Razem możemy zdziałać dużo więcej – podkreśla lachowiczanin.


Foto: Facebook/Grzegorz Krawczyk

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy