reklama
reklama

Będą masowe kontrole maseczek w sklepach. Koronawirus się rozpędza

Wiadomości, 17.11.2021 14:00, eł
Sytuacja zaczyna być niepokojąca.
Będą masowe kontrole maseczek w sklepach. Koronawirus się rozpędza

Przez minione 24 godziny odnotowano kolejny rekord dobowej ilości nowych przypadków zakażenia w czasie czwartej fali pandemii. Koronawirusa wykryto o 24 239 osób. W ciągu ostatniej doby zmarło 463 chorych na COVID-19.

Na naszym terenie liczby wciąż jeszcze nie budzą wielkiej trwogi, ale i w powiecie wadowickim padł dobowy rekord, jeśli chodzi o czwartą falę pandemii. W ciągu minionej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 42 osób. Testów w tym czasie wykonano w sumie 171. Na kwarantannie przebywa 817 mieszkańców.

Bardzo dużo zakażeń przybyło też w powiecie suskim, gdzie z reguły ostatnimi czasy dobowa ilość nowych przypadków nie przekraczała 10. Tym razem było ich aż 20. Testów przez ostatnie 24 godziny przeprowadzono tam 133, a kwarantannę przechodzi 565 osób.

W powiecie oświęcimskim, gdzie przyrost ilości zakażonych postępował ostatnio najszybciej, w ciągu ostatniej doby wykryto „tylko” 23 nowe przypadki. W ciągu minionych 24 godzin przeprowadzono tam 220 testów. Kwarantanną objęte są 844 osoby.

Rząd na razie nie wprowadza nowych restrykcji i ograniczeń, ale.... W środę (17.11) rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że główny Inspektor Sanitarny wysłał na prośbę ministra zdrowia do wszystkich wojewódzkich inspektoratów w kraju prośbę, a w właściwie nakaz wzmożenia kontroli sanitarnych we wszystkich punktach handlowych w kraju.

Dodał, że chodzi o to, by przeprowadzić bardziej intensywną kontrolę personelu i ekspedientów w punktach handlowych sprawdzającą, czy stosują się do wymogów epidemicznych, czyli przede wszystkim czy zakładają maseczki.

foto: Pexels

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy