reklama
reklama

Oddział covidowy zamiast kardiologicznego

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 17.11.2021 11:50, red
Zmiany w szpitalach z powodu covid-19.
Oddział covidowy zamiast kardiologicznego
Kilka dni temu Oddział kardiologiczny w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej został tymczasowo przekształcony w oddział covidowy przeznaczony do leczenia pacjentów z covid-19.

Poniżej komunikat w tej sprawie:

Szanowni Pacjenci! Mieszkańcy Powiatu Suskiego!

Działając na podstawie zobowiązania Wojewody Małopolskiego do zorganizowania zabezpieczenia łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 informujemy, że w ramach struktur naszej jednostki Oddział Kardiologiczny zostaje czasowo przekształcony i przystosowany do potrzeb leczenia pacjentów z COVID-19.

Szanowni Państwo! Dokładamy wszelkich starań, aby zredukować pojawiające się utrudnienia i niedogodności związane z nieustannymi zmianami organizacji naszej pracy. Prosimy Państwa o wyrozumiałość i współpracę.

Dyrekcja i pracownicy

Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej

- poinformował w szpital w Suchej Beskidzkiej

Oddział covidowy powstał również w szpitalu w Wadowicach. Do końca tygodnia ma tam być ok. 50 łóżek dla pacjentów z covid-19. Jednocześnie w Wadowicach wstrzymano planowe przyjęcia na oddziały wewnętrzne. Podobnie jest w szpitalu Oświęcimiu.

Małopolski Urząd Wojewódzki informuje, że w Małopolsce baza łóżek „covidowych” jest na bieżąco rozszerzana. W ciągu tygodnia zwiększyła się ona z poziomu 1200 (9 listopada) do 1634 łóżek (wczoraj).

We wtorek w małopolskich w szpitalach przebywało 1178 pacjentów z COVID-19. 114 z nich wymagało użycia respiratora. Wykorzystanie tlenu w szpitalach wzrosło do ok. 34,5 ton za ostatnią dobę.

- Aktualnie w Małopolsce zaszczepionych jest 44,49% Mieszkańców. Jak pokazują codzienne raporty, które otrzymujemy, to ciągle mało. Siła wirusa jest bardzo duża. Można sobie tylko wyobrazić, jak trudna byłaby sytuacja, gdyby nie to, że wielu Małopolan podjęło odpowiedzialną decyzję i skorzystało ze szczepień przeciw COVID-19. Zachęcam jeszcze raz tych, którzy dotychczas z tej możliwości nie skorzystali: szczepmy się. To kwestia naszego wspólnego bezpieczeństwa – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 17.11.2021 17:48

jasne ratować przed grypą a na zawały i wylewy niech kopią w kalendarz pokażcie statystyki ile umiera na co wida a ile na choroby sercowe, odważy się ktoś z mamnewsa ???????????????????????????