reklama
reklama

Zatrzymano kolejnego podejrzanego o pedofilię. 12-latce przesyłał swoje nagie zdjęcia

Na sygnale, Wiadomości, 17.11.2021 10:30,
Policja apeluje: Rodzicu zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w sieci.
Zatrzymano kolejnego podejrzanego o pedofilię. 12-latce przesyłał swoje nagie zdjęcia
Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 59 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim podejrzanego o nawiązanie kontaktu za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego z małoletnią poniżej 15 roku, a następnie usiłowanie nakłonienia jej do wykonywania innych czynności seksualnych oraz przesyłania swoich nagich zdjęć sprawcy. Na szczęście w tym przypadku, po drugiej stronie komputera była osoba dorosła, która jedynie sugerowała, że ma 12 – lat.

W ubiegłą sobotę (13.11.2021) dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od kolejnej grupy osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie, dotyczące ujęcia na terenie jednej z podoświęcimskich miejscowości mężczyzny, który za pośrednictwem komunikatora internetowego usiłował nakłonić małoletnią do wykonywania innych czynności seksualnych.

We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Na terenie jednej z posesji funkcjonariusze zastali grupę osób, która wskazała podejrzewanego. Policjanci po ustaleniu okoliczności sprawy zatrzymali 59 – latka. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zabezpieczyli również sprzęt komputerowy należący do zatrzymanego, a który zostanie poddany ekspertyzie przez biegłych.
W trakcie prowadzonego postępowania policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany wykorzystując popularny komunikator internetowy od miesiąca prowadził korespondencję o tematyce seksualnej z internautką podającą się 12-letnią dziewczynkę.

Mężczyzna przesyłał jej zdjęcia oraz filmy pornograficzne, a także nakłaniał ją wykonywania innych czynności seksualnych, robienia sobie nagich zdjęć, które następnie miała przesyłać sprawcy.

W poniedziałek (15.11.2021) na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut usiłowania nakłonienia małoletniej poniżej lat 15 do wykonywania innych czynności seksualnych.

Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Ponownie apelujemy do rodziców o czujność która pomoże ochronić własne dziecko przed przestępstwem - apelują policjanci.

To kolejne przestępstwo seksualne na szkodę małoletnich ujawnione w powiecie oświęcimskim w ciągu ostatnich kilku dni.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy