reklama

Kierowca ciężarówki przekroczył prędkość. Dodatkowo kombinował...

, Na sygnale, Wiadomości, 16.11.2021 09:45,
Kierowca TIRa blokował drogomierz i tachograf. Czeka go sprawa karna
Kierowca ciężarówki przekroczył prędkość. Dodatkowo kombinował...
Jak informuje policja, kilka dni temu w Makowie Podhalańskim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym marki Volvo.

Kierowcą pojazdu ciężarowego okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego, który pomimo ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym poruszał się o 23 km/h więcej.

W czasie kontroli policjanci ustalili, że pojazd ma ten sam stan licznika jak dzień wcześniej kiedy przechodził badanie techniczne. Powodem tego było urządzenie w samochodzie, które po włączeniu blokowało wskazania licznika kilometrów i tachografu.

Dodatkowo w czasie jazdy kierowca nie korzystał karty, która rejestruje czas pracy. Kontrola zakończyła się ukaraniem kierowcy kilkusetzłotowym mandatem karnym za przekroczenie prędkości oraz drugim mandatem karnym, ale już kwocie dwóch tysięcy złotych w związku z nierejestrowaniem czasu pracy. Sam pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności.

Każda ingerencja w prawidłowe wskazanie drogomierza skutkuje odpowiedzialnością karną i związaną z tym konsekwencją – w tym przypadku nawet pozbawieniem wolności do 5 lat. W tym zakresie kierowcę czekają zarzuty karne.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy