reklama
reklama

Plany inwestycyjne kęckich władz na 2022 rok

Gospodarka, Wiadomości, 16.11.2021 19:15, eł

Budżet nie jest jeszcze uchwalony, ale został już opracowany.

Plany inwestycyjne kęckich władz na 2022 rok

Z wyliczeń wynika, że przyszłoroczne dochody gminy wyniosą nieco ponad 143,5 mln zł, natomiast wydatki będą o 13,8 mln zł wyższe. Deficyt pokryty zostanie przychodami pochodzącymi z emisji obligacji w kwocie 5 mln zł oraz wolnym środkami w wysokości 8,8 mln zł.

Burmistrz Kęt Krzysztof Jan Klęczar oszacował, że na inwestycje uda się wysupłać 12,8 mln zł. Największa kwota pójdzie na kontynuację budowy zachodniej obwodnicy miasta. Na ten cel oraz związaną z tym przedsięwzięciem wypłatę odszkodowań włodarz przewidział w sumie 5,2 mln zł. Na inne inwestycje związane z drogami gminnymi zaplanował około 1,3 mln zł.

Nieco ponad 1 mln zł gmina dołoży do przebudowy trzech dróg powiatowych na terenie gminy. Największa część tej kwoty (prawie 750 tys. zł) przeznaczona będzie na modernizację ul. św. Jana Kantego w Kętach.

W projekcie budżetu znalazły się też pieniądze na budowę nowej ogrzewalni dla bezdomnych (stara została wyburzona, ponieważ znajdowała się na trasie przebiegu obwodnicy) oraz tymczasowych pomieszczeń dla nich przy ul. Spacerowej.

Ponad 1,5 mln zł pójdzie na inwestycje w szkołach i przedszkolach. Będzie to między innymi rozbudowa i wyposażenie budynku podstawówki w Malcu, przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Bielanach, termomodernizacja sali gimnastycznej w Łękach.

Więcej szczegółów w tabeli poniżej.reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy