reklama

Pijany kierowca obezwładniony na stacji paliw

, Na sygnale, Wiadomości, 15.11.2021 11:28,
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 53 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki prawidłowej reakcji klientów jednej ze stacji paliw w Zatorze.
Pijany kierowca obezwładniony na stacji paliw

Jak informuje policja, w środę wieczorem (10.11) po godzinie 17 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy opla corsy na stacji paliw przy ulicy Grabskiego w Zatorze.

Najbliżej wskazanego miejsca zdarzenia byli dzielnicowi z zatorskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce, a następnie z rąk klientów stacji przejęli nietrzeźwego. Badanie stanu trzeźwości 53 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego wykazało 2,4 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji w Zatorze.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się klientom stacji paliw, którzy będąc świadkami przestępstwa, obezwładnili nietrzeźwego kierowcę po czym przekazali go w ręce policjantów. Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112

- informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy