reklama

Zwycięstwo kęckiej lekkoatletki w międzynarodowych zawodach

Sport, Wiadomości, 02.08.2022 09:13,

To jej największy sportowy sukces, choć ma już na koncie 5 złotych medali z mistrzostw Polski.

Zwycięstwo kęckiej lekkoatletki w międzynarodowych zawodach

W Bańskiej Bystrzycy na Słowacji odbył się XVI Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. To duża sportowa impreza, w której udział wzięło 48 delegacji Narodowych Komitetów Olimpijskich z całego kontynentu. Łączna liczba członków wszystkich delegacji wyniosła 3328 osób, z czego 2252 było młodymi sportowcami. Wśród nich było dwoje kęczan - utalentowana lekkoatletka Julia Michałowska i jej trener Tomasz Sysak z MKS Tempo Kęty.

Festiwal był rozgrywany w 10 letnich dyscyplinach sportu. Reprezentanci Polski wystartowali w ośmiu z nich: badmintonie, gimnastyce, judo, kolarstwie, lekkiej atletyce, pływaniu, siatkówce i tenisie. Biało-czerwonych zabrakło tylko w turniejach koszykówki i piłki ręcznej.

W piątkowe przedpołudnie (29 lipca) to właśnie Julia Michałowska jako pierwsza dostarczyła emocji polskiej ekipie. Nasza utalentowana kulomiotka pewnie rozprawiła się z rywalkami, zdobywając złoty medal z wynikiem 16,23 m. Dla Julii to dotychczas najważniejszy sportowy sukces. A warto podkreślić, że ta młoda dziewczyna posiada już 5 złotych krążków zdobytych w mistrzostwach Polski. Dla klubu MKS Tempo Kęty to także pierwszy historyczny medal na imprezie rangi międzynarodowej.

W sumie polscy sportowcy wywalczyli w Bańskiej Bystrzycy rekordową jak dotąd liczbę medali. Zdobyli łącznie 20 krążków (5 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych). Poprzedni najlepszy wynik – 15 medali – został uzyskany w Baku 2019.


Foto: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama