reklama

Policjanci świętowali. Posypały się awanse i podziękowania

MAGAZYN, Wiadomości, 01.08.2022 17:28,
Wreszcie mogli spotkać sie w tak licznym gronie po pandemii.
Policjanci świętowali. Posypały się awanse i podziękowania

Suscy policjanci obchodzili swoje tegoroczne święto w oddanym do użytku przed ponad rokiem Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej. Zebrali się w sali kinowej tego nowoczesnego obiektu. W trakcie uroczystości wręczono podziękowania i awanse na wyższe stopnie policyjne.

Tegoroczne Powiatowe Święto Policji rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru, a następnie złożeniem meldunku pierwszemu zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie inspektorowi Robertowi Strzeleckiemu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Grzegorza Sikorę. Później głos zabrał gospodarz uroczystości - komendant powiatowy policji w Suchej Beskidzkiej inspektor Dariusz Drobny. Pogratulował on policjantkom i policjantom awansów i sukcesów odnoszonych w codziennej służbie, szczególnie w obecnych trudnych czasach. Przekazał również podziękowania pozostałym pracownikom policji za ich zaangażowanie w pracę.

Wreszcie przyszedł czas na odczytanie rozkazów personalnych o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe 48 funkcjonariuszy. Czterech zostało mianowanych przedterminowo, za wzorowe wykonywanie obowiązków, przejawianie inicjatywy w służbie i doskonalenie kwalifikacji zawodowych – dwóch z nich zostało nadkomisarzami, a kolejnych dwóch aspirantami sztabowymi.

Policja to nie tylko umundurowani funkcjonariusze, ale także grono pracowników, którzy wspierają policjantów w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu suskiego. Komendant powiatowy policji w Suchej Beskidzkiej podczas uroczystości wyróżnił czterech z nich za wzorową, rzetelną i wyjątkowo sumienną pracę. Wręczył wspólnie z inspektorem Robertem Strzeleckim specjalne podziękowania Katarzynie Lik, Janinie Adamek, Krystynie Orawczyk i Franciszkowi Kapuśnikowi.

Dodatkowo na wniosek Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP w Suchej Beskidzkiej, decyzją Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów kapelanowi suskiej policji ks. Tadeuszowi Różałowskiemu oraz sześciu funkcjonariuszom przyznane zostały medale za zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Małopolskiego.

Podczas uroczystej zbiórki w imieniu komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Suchej Beskidzkiej brygadiera Krzysztofa Okrzesika wręczone zostały odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa dwóm policjantom: mł. asp. Karolowi Kudzi i mł. asp. Dominikowi Czarnemu.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Ciepłe słowa uznania, gratulacje, a także podziękowania skierował do funkcjonariuszy oraz pozostałych pracowników policji senatorr RP Andrzej Pająk. Życzenia w imieniu własnym oraz wszystkich samorządowców złożył starosta suski Józef Bałos wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Suskiego Janem Banasiem.

Na koniec przemówił pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki, który podkreślił, że tegoroczne święto jest wyjątkowe, gdyż po dwóch latach trwania pandemii może być wreszcie obchodzone w normalnych warunkach i w licznym gronie.


Źródło: KPP w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy