reklama
reklama

Tak od wewnątrz wygląda nowa hala sportowa w Andrychowie [FOTO]

Sport, Gospodarka, Wiadomości, 07.08.2023 09:57, EŁ/WB
Prace postępują zgodnie z planem.
Tak od wewnątrz wygląda nowa hala sportowa w Andrychowie [FOTO]

Rok temu ruszyła budowa hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie. Obiekt za około 16 mln zł jest już prawie gotowy. Obecnie trwają głównie prace wewnątrz budynku i łączącej go ze szkołą trzykondygnacyjnej przewiązki.

Budowlańcy wykonali już „przebicie” z pomiędzy nowym a starym obiektem, toteż ze szkolnego korytarza bez problemu można przejść do nowej hali i pomieszczeń w przewiązce. Będą się w nich mieściły między innymi szatnie i łazienki oraz sale do ćwiczeń. W przewiązce zainstalowano również windę, aby w obrębie szkoły swobodnie mogły się przemieszczać osoby niepełnosprawne.

Hala ma wymiary 49 na 45,1 m, a jej wysokość wynosi 13,4 m. Znajdzie się w niej pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Będzie z nich mogło korzystać równocześnie kilka grup młodzieży. Obiekt zostanie wyposażony w mobilne, składane trybuny dla 300 widzów. Obok budynku powstanie 28 nowych miejsc postojowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych.

Powiat wadowicki pozyskał na budowę hali dotacje z różnych programów - 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 3 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz 2,5 mln zł z Polskiego Ładu.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama