reklama
reklama

Za trzy miesiące gotowy ma być pierwszy pumptrack w mieście

Gospodarka, Wiadomości, 04.08.2023 14:25, eł

Wykonawca lada dzień rozpocznie prace.

Za trzy miesiące gotowy ma być pierwszy pumptrack w mieście

Pumptrack to tor do jazdy rowerem bez konieczności pedałowania, są na nim bowiem specjalne muldy, które pozwalają rozpędzić jednoślad. Korzystanie z niego wyrabia refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. W Wadowicach nie brak osób, które twierdzą, że w mieście powinny być przynajmniej dwa, jeśli nie trzy takie obiekty. Na razie jednak powstanie jeden.

Zostanie on wybudowany w pobliżu boiska Orlik, przy ścieżce rowerowej, która będzie w przyszłości częścią szlaku Velo Skawa, naprzeciwko placu zabaw Lolek. Będzie on zawierał pętle dla początkujących i bardziej zaawansowanych, platformę startową i bandy ochronne. Powstanie przy nim plac z ławkami i stojakami na rowery, na którym można będzie odpocząć po wygibasach na torze. Całość ma być oświetlona i ogrodzona.

- Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą i właśnie przekazaliśmy teren pod inwestycję! Już za 90 dni Wadowice będą miały pumptrack. Koszt inwestycji to prawie 990 tys. zł, z czego 240 tys. zł pozyskaliśmy z projektu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa – informuje burmistrz miasta Bartosz Kaliński. Obiekt wybuduje spółka z o.o. OBO Polska z Rzeszowa.


Wizualizacja: pracownia projektów Modus z Krakowa

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy