Przy okazji IV Biegu Lucka, wmurowali kamień węgielny pod budowę stadionu

, Sport, Wiadomości, 13.08.2019 09:30, INFORMACJA PRASOWA
Tak to wyglądało.
Przy okazji IV Biegu Lucka, wmurowali kamień węgielny pod budowę stadionu

IV memoriałowy Bieg Lucka rozpoczął się w niedzielę 11 sierpnia 2019r. od Mszy Św. w intencji śp. Lucjana Chorążego, która została odprawiona w kościele parafialnym w Skawinkach. Następnie startujący mogli się rejestrować przed biegiem. Pierwszym biegiem, który wystartował był bieg dzieci – odbywający się w różnych kategoriach wiekowych. W samo południe zaś nastąpił wspólny start biegu Głównego, biegu Rekreacyjnego i Nordic Walking. Sygnał do startu zawodników dał Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, który całe przedsięwzięcie objął honorowym patronatem – wsparł finansowo organizatorów oraz ufundował puchary dla zwycięzców.

Wójt Tadeusz Łopata wraz z organizatorami wręczał nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach. Atmosfera była bardzo rodzinna i piknikowa. Szczególnie cieszy duży udział dzieci w Biegu Lucka. We współpracę z organizatorami włączył się także Gminny Ośrodek Kultury, który przygotował stanowisko, gdzie dzieci mogły się bawić z animatorkami oraz Klub Senior+ w Lanckoronie, którego uczestnicy wykonali dla zwycięzców poszczególnych kategorii wielkie kwiaty z bibuły.

Najważniejszym jednak wydarzeniem było poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod planowaną budowę stadionu sportowego w Skawinkach. W tej uroczystości wzięli udział m.in.: Wiceprzewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego Iwona Gibas, Radny Sejmiku Wojewódzkiego i Filip Kaczyński, Starosta Wadowicki Eugeniusz Kurdas, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, Wójt Stryszowa Szymon Duman, Przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek, Wiceprzewodniący Rady Gminy Lanckorona Tadeusz Wyka, Radni Rady Gminy Lanckorona ze Skawinek: Jan Chorąży i Bogdan Chorąży, Skarbnik Gminy Lanckorona Barbara Miska, Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Maria Turek, Sołtys Skawinek Ryszard Gonet, Prezes KS „Korona” Skawinki Artur Pająk, były sołtys Skawinek Piotr Chorąży oraz mieszkańcy Skawinek.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości przez Wójta Tadeusza Łopatę, który przybliżył genezę powstania stadionu w Skawinkach, przypomniał również, że to właśnie drużyna piłki nożnej klubu KS „Korona” bez obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia awansowała do A klasy. Wójt przypomniał również sukcesy dzieci i młodzieży ze Skawinek na polu sportowym oraz wyraził nadzieję, że nowy obiekt sportowy pozwoli jeszcze lepiej rozwijać talenty sportowe w Skawinkach. Po poświęceniu i wmurowaniu kamienia węgielnego, do którego została przez Wójta zaproszona również rodzina śp. Lucka Chorążego Wójt obwieścił, że zamierza poddać pod obrady Rady Gminy ideę nazwania nowego obiektu imieniem śp. Lucka Chorążego i wyraził nadzieję, że zostanie to przyjęte przez Radę przez aklamację. Słowa Wójta spotkały się z gromkim aplauzem zgromadzonych.źródło: UG Lanckorona

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›