reklama

Inwałd, Wieprz, Roczyny. To tam kierowcy stracili prawo jazdy

, Na sygnale, Wiadomości, 12.08.2019 10:55, PG
Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda dla trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Osoby te zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy.
Inwałd, Wieprz, Roczyny. To tam kierowcy stracili prawo jazdy

W piątek (09.08.)) na ul. Wadowickiej w Inwałdzie, kilkanaście minut przed godziną 23:00, mundurowi zatrzymali kierowcę Volvo. Mieszkaniec gminy Tomice w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 121 km/h.

Następnego dnia policjanci ujawnili kolejne przekroczenie prędkości, tym razem w Wieprzu. Kierowca Audi pędził ulicą Wadowicką z prędkością 110 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Natomiast w niedzielę (11.08.) na ul. Wiedeńskiej w Roczynach, mundurowi zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Kierowca BMW w obszarze zabudowanym miał na liczniku 106 km/h.

Oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania, kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy