reklama

Igor Kubalka Mistrzem i Wicemistrzem Polski! [FOTO]

, Sport, Wiadomości, 17.06.2019 08:47, INFORMACJA PRASOWA
Młody tenisowy talent z gminy Andrychów nie zwalnia tempa.
Igor Kubalka Mistrzem i Wicemistrzem Polski! [FOTO]
W niedzielę (16.06) w Szczecinie zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (U 14) w tenisie ziemnym. Andrychów i zarazem klub MKS Andrychów reprezentował Igor Kubalka.

W turnieju wystąpiła cała czołówka młodych tenisistów z Polski, dla Igora był to najważniejszy i najtrudniejszy turniej 2019 roku. Wystąpiło w nim 64 zawodników, po eliminacjach w turnieju głównym zameldowało się 32 zawodników.


Igor został rozstawiony z dwójką. W pierwszej rundzie los przydzielił mu Jakuba Tomasiaka ( Żywiec )z którym wygrał 6-2, 6-3. W drugiej rundzie po trudnym pojedynku wygrał z Kacprem Wasiakiem (Poznań) 7-6(3), 6-2. W ćwierćfinale czekała na niego turniejowa 5 Gabryś Wójcicki (Szczawno Zdrój), z którym walczył 3,5 godziny w pełnym słońcu przy 35 stopniach i wygrał w 3 setach 3-6,7-6(3), 6-4.

W czwartym dniu rywalizacji na drodze do finału stanął zeszłoroczny wicemistrz Polski Jakub Jędrzejczak ( Bielsko Biała ). Mecz zakończył się szybkim zwycięstwem Igora 6-2, 6-2. W niedzielnym finale po trzysetowym 7-5, 3-6,1-6 wyrównanym boju z Goranem Zgołą ( Poznań ) ostatecznie zajął 2 miejsce zostając WICEMISTRZEM POLSKI 2019 w kategorii U14.

Równolegle do gry indywidualnej odbywał się turniej gry podwójnej, gdzie wraz ze swoim klubowym kolegą Adamem Majchrzakiem (również MKS ANDRYCHÓW )
przeszli przez kolejne rundy jak burza, nie dając szans rywalom nawet pomyśleć o wygranej:

1 runda 6-3 6-0
2 runda 6-0 6-0
3 runda 6-0 6-0
finał : 6-3 7-5

Igor Kubalka I Adam Majchrzak zostali MISTRZAMI POLSKI 2019 w kategorii U14.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama