Wybory sołtysów w gminie Andrychów. Niespodzianki!

, Polityka, Wiadomości, 16.06.2019 21:00, red
Znane są wyniki niedzielnego głosowania.
Wybory sołtysów w gminie Andrychów. Niespodzianki!

W niedzielę (16.06.) w niektórych miejscowościach w gminie Andrychów odbyły się wybory na sołtysów i do rad sołeckich.

Niespodzianka w Inwałdzie, gdzie nowym sołtysem została wybrana Grażyna Stuglik–Nizio (wygrała z dotychczasowym sołtysem Zbigniewem Rzadkiem), a także w Sułkowicach Bolęcinie, gdzie nowym sołtysem został Aleksander Oboza (wygrał z Kazimierą Borgosz).

Z kolei w Sułkowicach Łęgu sołtysem została dotychczasowa sołtys Józefa Kapela.

W tych miejscowościach w niedzielę odbyły się wybory sołtysów. Wyborów sołtysów nie było w innych sołectwach, gdzie zgłosiło się tylko po jednym kandydacie. W Brzezince sołtysem pozostaje - Stanisław Prus, w Roczynach - Władysław Żydek, w Zagórniku – Tomasz Fijołek.

W Targanicach nie zgłosił się żaden kandydat na sołtysa ani do Rady Sołeckiej i tam wyborów nie będzie. Zgodnie z przepisami w ciągu trzech miesięcy gmina musi zwołać zebranie wiejskie w tym sołectwie, na którym mieszkańcy wybiorą ustnie spośród siebie sołtysa i Radę Sołecką.

Poniżej protokół Gminnej Komisji ds. wyborówZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kijos, 20.06.2019 05:05

Zanim kazdy was sie wypowie to proszę się określać z imienia i nazwiska , i dopiero wtedy bredzić te głupoty a czasem wrecz przeciwnie, ciekawe czy wtedy tez towarzystwo będzie takie pyskate. Co to ma być: gregory, kaczor, acbacb itd taki tak macie w dowodach osobistych ? A do redakcji mam newsa na czekacie czy jeszcze sprzyjacie, nie potraficie zrobić z tym porządku ? Wystarczy ze tylko będzie można komentować w połączeniu z kontem fb a nie do wyboru fb albo jakis nick bzdurny

Kijos, 20.06.2019 03:08

Zanim kazdy was sie wypowie to proszę się określać z imienia i nazwiska , i dopiero wtedy bredzić te głupoty a czasem wrecz przeciwnie, ciekawe czy wtedy tez towarzystwo będzie takie pyskate. Co to ma być: gregory, kaczor, acbacb itd taki tak macie w dowodach osobistych ? A do redakcji mam newsa na czekacie czy jeszcze sprzyjacie, nie potraficie zrobić z tym porządku ? Wystarczy ze tylko będzie można komentować w połączeniu z kontem fb a nie do wyboru fb albo jakis nick bzdurny

gregory, 18.06.2019 21:50

Rzadek - racja dał się ograć ekipie Żaka. Szkoda bo wydawało się że mądrzejszy i uczciwszy wobec wyborców niż okazał się. Nieźle będzie musiał się natrudzić żeby odzyskać twarz. jedni śmieją się z niego, inni nazywają zdrajcą. To samo zresztą z panią Dorotą. Ale jej podobno (tak sama zakolandia mówi) ma wystarczać że jeden z drugim pocałują w rękę, polajkują post na FB i mogą za plecami śmiać się. Tylko co zrobić z wyborcami którzy nie mogą na tę panią patrzeć taki zawód przeżyli????? Przejmuje się nimi, tym że pamiętają co mówiła o Żaku w kampanii czy teraz to lajk od tych co mają śmiać się z niej jest ważniejszy???? Albo wyjazd zagraniczny? albo spokojne branie diety radnej??? Dużo tych pytań. Co się podziało z ludźmi.... Ech.

Turboplazmotron, 18.06.2019 19:05

Pan Zbyszek dostał od burmistrza pocałunek Almanzora.

acbacb, 18.06.2019 08:24

hahaha Żak ograł Rzadka. Kazali mu odwołać Kubienia wmawiając, że go poprą w wyborach na sołtysa a to był gwóźdź do trumny. Teraz się śmieją. Wystarczyło przełożyć odwołanie Kubienia o miesiąc a Rzadek dalej byłoby sołtysem. Taki żakowcy ukręcili na Rzadka sznur a on naiwnie nadstawił szyję.

prettywoman, 17.06.2019 22:22

Władzio teraz to najlepsi koledzy twoi nie? Bo zaczęli popierać Tomiego :D Zgadzam się z wpisem poniżej wszyscy od kobielusa wraz z nim odejść .... nie po to ludzie na was głosowali ... A PiS też mieliście władzę i dopuściliście się żeby odeszli od koalicjii... dlaczego... ?

",,**,,", 17.06.2019 18:24

Magierowa Rzadek i Kobielus powinni złożyć mandaty radnych i odejść z polityki samorządowej na zawsze. Sprzedali sie pisowcom, teraz od pisowcow uciekli i pamietajcie dzieki komu znowu mamy najwyzsze oplaty za smieci,dzieki kobielusom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy kobielus buduje juz zlobki domy seniora i drogi by mial szybsza droge do kolegow na Zwirkach??????? Kobielusie i Kubieniu kiedy całodobowa opieka zdrowotna w Andrychowie???????? To ostatni moment by odejsc z posady radnego!!!! Oszuści jestescie!!!!!!! Rzadek dostalej czerwona kartkę dobrze wiesz za co!!!!!! Wladziu Zydku daj sobie emerycie na wstrzymanie odejdz, nie osmieszaj sie chlopie!!!!!

szppp, 17.06.2019 16:54

a kiedy Magierowa i Rzadek zrobili dobrze - jak "zdradzali" Burmistrza czy teraz jak "zdradzili" wyborców??? Działali na szkodę gminy jak robili co chciał Żak czy potem? Z takimi ludźmi jak oni nie idzie dojść do ładu

JedenMądry, 17.06.2019 13:34

Fijołek Tomasz? Kto to jest? i jak to się stało?

NIE bo NIE, 17.06.2019 11:08

Pan Rzadek i Pani Magierowa zrobili bardzo dobrze ! Dość "koalicji KK, MK" działaliście na szkodę Gminie ! Brawo za odwagę i refleksje, właśnie dzięki takiemu zachowaniu widać komu zależy na Naszej Gminie, a kto jak OSIOŁ idzie na ślepo za partyjniactwem. INWALD jeszcze może żałować.

acbacb, 17.06.2019 08:46

masz rację przegrana Rzadka to czerwona kartka od wyborców. Razem z Magierową nas wyrolował. Nie na takie poglady glosowalismy. Po tym wszystkim powinni zło.zyc mandayt

kaczor, 16.06.2019 20:25

wszystkim wygranym gratulacje, przegranym - spokojnego przyjęcia wyników. świat się nie kończy!

kaczor, 16.06.2019 20:25

dla mnie przegrana Pana Rzadka w Inwałdzie a wygrana Pani Kapeli w Lęgu to dowód na to że mieszkańcy nie cenią delikatnie rzecz ujmując nagłej zmiany poglądów i czegoś co niektórzy nazwali "zdradą wyborców" a cenią lojalność wobec wyborców. I dobrze bez względu na poglądy jakie reprezentuje się.