reklama

Czas na kobiece derby w piłce nożnej

Sport, Wiadomości, 10.10.2023 19:01,
Skawa Jaroszowice zagra z Filkówką Barwałd Średni.
Czas na kobiece derby w piłce nożnej

W ramach rozgrywek wojewódzkich V ligi kobiet czekają nas derby powiatu pomiędzy drużynami z gmin Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska. Mecz odbędzie się w niedzielę 15 października o godzinie 11.00 na obiekcie LKS Skawa Jaroszowice.

Faworytem w tym meczu zapewne będzie bardziej doświadczona drużyna z Barwałdu Średniego, która gra w lidze już kilka sezonów. Dla Skawy jest to dopiero drugi sezon w rozgrywkach. W zeszłym sezonie pojedynki drużyn były raczej jednostronne, gdyż Filkówka dwukrotnie pokonywała Skawę 9:0 i 7:1. W obecnym sezonie, patrząc na tabele, siły wydają się bardziej wyrównane. Skawa w tabeli jest przed Filkówką, ale rozegrała też o dwa mecze więcej.

Jak wiemy, derby rządzą się swoimi prawami, a kobiety na pewno zrobią wszystko, co w ich mocy, by przeciągnąć zwycięstwo na swoją stronę. Co ciekawe, choć piłka nożna jest najpowszechniejszą dyscypliną sportową w Polsce, a w samym powiecie wadowickim są dziesiątki drużyn piłkarskich, wśród nich tylko dwie to kobiece ekipy!

Dodajmy, że w rozgrywkach wojewódzkich V ligi kobiet Małopolskiego Związku Piłki Nożnej uczestniczą takie zespoły jak: Puszcza Niepołomice, Limanovia Limanowa, Bronowianka Kraków, Targowianka Targowisko, Lubomir Wiśniowa, Skalnik Trzemeśnia, Filkówka Barwałd Średni i Skawa Jaroszowice.


Foto: Facebook/WOMEN LKS Skawa Jaroszowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama