Burmistrz uspokaja lokalnych sportowców. Boisko na Dąbrowskiego na razie zostaje

, Sport, Wiadomości, 02.12.2019 17:15, PG
Burmistrz uspokaja lokalnych sportowców. Boisko na Dąbrowskiego na razie zostaje

Lokalni działacze sportowi wyrazili zaniepokojenie zapowiedziami budowy nowej hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego w Andrychowie. Obecnie znajduje się tam stadion, którego zarządcą jest AKS Beskid. Stadion ten należał kiedyś do nieistniejącego już klubu LKS Halny. Piłkarze obawiali się, że nie będą mieli gdzie trenować.

Burmistrz Tomasz Żak podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (28.11) uspokoił jednak sytuację. - Proszę się nie obawiać. Przez najbliższe trzy, cztery lata żadne prace nie będą rozpoczynane na ul. Dąbrowskiego. Dopóki nie powstanie boisko treningowe w miejsce tego boiska, na ul. Dąbrowskiego nie będą rozpoczynane żadne prace - mówił T. Żak.

Sprawa wygląda tak, że dopiero co ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy hali sportowo - widowiskowej przy ul. Dąbrowskiego w Andrychowie. Samo stworzenie projektu będzie trwało 18 miesięcy. Następnie trzeba będzie znaleźć na to pieniądze. I dopiero potem ogłosić przetarg na prace budowlane.

Tak ma wstępnie wyglądać nowa hala:

Tak będzie wyglądała hala sportowa, która ma powstać za kilka lat w AndrychowieZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›