Kompletnie pijany kierował ciągnikiem rolniczym. Nie miał nawet prawa jazdy

, Na sygnale, Wiadomości, 02.12.2019 12:45,
Zupełnym brakiem odpowiedzialności wykazał się kierowca ciągnika rolniczego, który mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu, poruszał się po drodze.
Kompletnie pijany kierował ciągnikiem rolniczym. Nie miał nawet prawa jazdy

Jak informuje policja, w sobotę (30.11) tuż przed godz. 11:00, dyżurny wadowickiej komendy otrzymał informację o jadącym ciągniku rolniczym, którego kierowca prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

- Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali traktorzystę do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie popełnił mieszkaniec powiatu - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mundurowi ustalili, że kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez Starostę Wadowickiego.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem tj. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

- Przypominamy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek - apelują policjanci.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy