reklama

Zmiany w szpitalu w Andrychowie. Odwołano dyrektora!

, Polityka, Wiadomości, 02.12.2019 13:45, red
Tego nikt się nie spodziewał.
Zmiany w szpitalu w Andrychowie. Odwołano dyrektora!

Marian Sołtysiewicz, wieloletni dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego (od 2002 roku) został odwołany ze stanowiska przez władze województwa Małopolskiego.

Jak dowiadujemy się, decyzję o odwołaniu dyrektora podjął zarząd województwa 22 listopada. Nie wiadomo dokładnie, jaka była przyczyna odwołania, ale - jak się nieoficjalnie dowiadujemy - mogło chodzić o realizowaną na terenie szpitala rozbudowę.

- Odwołanie dyrektora nastąpiło w oparciu o art. 70 Kodeksu pracy, zgodnie z którym pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być w każdym czasie - niezwłocznie lub w określonym terminie – odwołany ze stanowiska przez organ, który go powołał - przekazuje nam Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Marian Sołtysiewicz pochodzi z Wadowic. W przeszłości był posłem z ramienia AWS, a później wiceburmistrzem Wadowic pod rządami Ewy Filipiak, obecnej posłanki PiS. Od 2002 roku kierował szpitalem w Andrychowie.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy