reklama

Wywiad z Maciejem Koźbiałem - kandydatem do Senatu RP

Polityka, Wiadomości, 11.10.2019 07:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu” - cytat z książki „Alchemik” Paulo Coleho świetnie charakteryzuje drogę do sukcesu naszego rozmówcy, którym jest Maciej Koźbiał, Osobowość 2018 Roku, kandydat szerokiego spektrum prodemokratycznych ugrupowań politycznych, społecznych i organizacji pozarządowych do Senatu RP.
Wywiad z Maciejem Koźbiałem - kandydatem do Senatu RP

- Jaka jest Pana recepta na sukces?

- Przede wszystkim trzeba mieć w życiu cel. Bardzo ważne jest również to, aby nie zmieniać obranego kierunku, nie rozmieniać się na drobne. I co najważniejsze, musimy lubić to, co robimy. Działalność prowadzona od niechcenia nie przynosi sukcesu. Potrzebna jest również wytrwałość, do sukcesu dochodzi się drobnymi krokami.

- Prowadzi Pan stację paliw oraz rozwija firmę w branży transportu towarowego. A jednocześnie zajmuje Pan rolnictwem oraz hodowlą ryb. Jak Pan to wszystko pogodzi?

- Moje życie od młodych lat naznaczone było pracą. Nigdy pracy nie unikałem, podejmowałem wyzwania i je realizowałem. Z czasem nauczyłem się też dobrej organizacji, od której wiele zależy. Ważne dla nie jest również to, że stawiam na ludzi i mam do nich zaufanie.


Maciej KOŹBIAŁ - żonaty, ojciec dwóch dorosłych córek, absolwent Wydziału Marketingu i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Przedsiębiorca, prowadzi stację paliw, rozwija również firmę w krajowym i międzynarodowym transporcie towarowym. Zajmuje się także rolnictwem i hodowlą ryb. Był radnym Rady Miejskiej w Wadowicach oraz Rady Powiatu wadowickiego, w której pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa. W latach 2003 - 2008 z powodzeniem prowadził Miejski Klub Sportowy Skawa Wadowice. Będąc lokalnym liderem biznesu bardzo chętnie angażuje się w inicjatywy społeczne oraz wspiera akcje charytatywne.


- Co, albo kto skłonił Pana do ubiegania się o fotel Senatora RP

- Oprócz aktywności gospodarczej, zawsze dla mnie była i jest ważna wrażliwość na sprawy społeczne. Pozwala mi to dostrzegać problemy zwykłych ludzi, których na co dzień spotykam, z którymi współpracuję, rozwiązuję lokalne problemy. To wszystko ukierunkowało mnie nie tyle na politykę, co na działalność społeczną i samorządową. Mając doświadczenie gospodarcze oraz społeczne i samorządowe, z poparciem wielu organizacji prodemokratycznych zdecydowałem się kandydować do Senatu RP. Nobilitujące jest dla mnie nie tyko poparcie organizacji politycznych, takich jak m.in.: Koalicja Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Lewica, Polskie Stronnictwo Ludowe, ale również poparcie bardzo wielu organizacji społecznych.

- Ma Pan już bogate doświadczenie gospodarcze. Co mógłby Pan doradzić przedsiębiorcom, jak mógłby im Pan pomóc?

- My Polacy jesteśmy narodem bardzo pracowitym. To dzięki Nam Polska może się rozwijać. Chcę dopilnować, aby Państwo wspierało przedsiębiorców oraz ludzi pracujących na etacie. Prowadzenie własnej firmy nie jest łatwe, dlatego zadbam o pomoc dla nowo powstałych firm oraz o podwyższenie pensji ludzi aktywnych zawodowo. Można to osiągnąć poprzez obniżkę podatków oraz składek do ZUS, w wyniku czego pracownik będzie zarabiał więcej, a przedsiębiorca będzie mógł rozwijać swoją firmę. Młode pokolenie jest naszą siłą napędową, dlatego opowiadam się za stworzeniem programu rozwoju i wsparcia aktywności zawodowej Młodych Polaków.

- Jakie szanse, ale także bariery widzi Pan w rozwoju naszego regionu?

- Pasmo Beskidu Małego, atrakcyjne ośrodki turystyczne funkcjonujące w naszym regionie, duża liczba szlaków turystycznych, to bardzo wartościowy potencjał tej części Małopolski, dający szansę na rozwój nie tylko ośrodków miejskich, ale również terenów wiejskich. Problemem są kłopoty komunikacyjne, z którymi na co dzień borykamy się my mieszkańcy, jak również osoby przyjeżdżające tu na wypoczynek. Często przejazd z jednego miejsca do drugiego sprawia nam ogromy problem i zajmuje wiele czasu. Wszyscy widzimy też, jak nasz rozwój ogranicza na przykład brak Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Potrzebna jest budowa odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej umożliwiającej szybkie połączenie z metropolią krakowską oraz aglomeracją śląską. Deklaruję szybkie działania pozwalające na budowę nowych oraz przebudowę istniejących układów komunikacyjnych, które poprawią bezpieczeństwo oraz usprawnią ruch samochodowy.

- Lokalne społeczności mają też swoje problemy, czy widzi Pan możliwość pomocy małym ośrodkom i lokalnym społecznościom?

- Oczywiście tak. Byłem radnym rady miejskiej oraz rady powiatu i znam samorządowe uwarunkowania oraz problemy lokalnych społeczności. Ostatnio pojawił się problem związany z bezpieczeństwem energetycznym i ciepłowniczym dla mieszkańców i firm z terenu miasta Andrychów. Będąc w Senacie dołożę wszelkich starań, aby mieszkańcy mieli zapewnione poczucie bezpieczeństwa związanego z dostawą energii elektrycznej i cieplnej.

- A jakie jest Pana zdanie na temat ważnego dla nas wszystkich problemu zanieczyszczenia powietrza?

- Zanieczyszczenie powietrza w naszym regionie jest jedno z największych w Polsce. Co roku z powodu smogu umierają tysiące ludzi. Zadbam o to, by wprowadzić program POLSKA BEZ SMOGU, w ramach którego na dotację będzie przekazywane 10 mld zł rocznie. Te środki zostaną przeznaczone na wymiany kotłów, odnawialne źródła energii, termomodernizację oraz ulgi podatkowe do ekociepła.

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję i gorąco zachęcam wszystkich uprawnionych mieszkańców do głosowania w niedzielę 13 października. Korzystajmy z naszych praw obywatelskich. Każdy głos jest ważny.

- Polska potrzebuje ludzi przedsiębiorczych, a zarazem otwartych na problemy i potrzeby innych osób. Dlatego stawiam na Pana Macieja Koźbiała - Małgorzata Kidawa-Błońska.

13 PAŹDZIERNIKA 2019 wybierz dobrze


Materiał sfinansowany przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy