Trzy siostry, trzy talenty

, Sport, Wiadomości, 04.10.2019 17:20,
Każda szkoła stara się znaleźć wśród swoich wychowanków nieoszlifowane diamenty - uczniów z dużymi możliwościami i naturalnym talentem w jakiejś dyscyplinie.
Trzy siostry, trzy talenty

W Inwałdzie udało się odkryć takie talenty. Wykazują się nimi trzy siostry Agnieszka, Martyna i Aneta Kręcioch. Te spokojne dziewczynki rozpoczęły swoją sportową karierę podczas gminnych zawodów w biegach przełajowych. Dziewczynki do reprezentowania szkoły wybrała szkolna wuefistka, Danuta Bogunia. Widząc, jak dobre wyniki osiągają, nauczycielka po zawodach zachęciła rodziców, do wspierania dalszego rozwoju sportowego córek, a ci postanowili zainwestować swój czas oraz pieniądze i zapisali je do sekcji lekkoatletycznej. Ich „inwestycja” przyniosła oczekiwane rezultaty.

Agnieszka w 2017 roku zajęła I miejsce w „39 Ogólnopolskim Biegu Powsinogi” w Wadowicach, I miejsce na gminnych i powiatowych zawodach w biegach przełajowych oraz wysoki III rezultat na Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Biegach Przełajowych. W kolejnym roku wystartowała w „40 Ogólnopolskim Biegu Powsinogi” i zajęła oczywiście I miejsce. Kolejne zawody przynosiły kolejne zwycięstwa w gminie i w powiecie. Obecnie Agnieszka Kręcioch bierze udział w „Czwartkach Lekkoatletycznych”, w „Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych” oraz w „Międzynarodowych Mitingach Lekkoatletycznych”. Startuje w biegach krótkich i średnich oraz w skoku w dal. Przygotowuje się do kolejnych imprez o międzynarodowym zasięgu, które odbywać się będą w Krakowie i w Łodzi.

Młodsza od Agnieszki Martyna również poszła w ślady siostry i reprezentuje Inwałd startując na kolejnych „Ogólnopolskich Biegach Powsinogi”. Zajmowane przez nią II miejsca również świadczą o jej sportowym talencie. Martyna zaczęła treningi w sekcji lekkoatletycznej, startuje w „Czwartkach Lekkoatletycznych”, podczas których zajmuje czołowe lokaty.

W tym miejscu należy wspomnieć o najmłodszej z sióstr Anecie Kręcioch. To kolejny lekkoatletyczny talent. Ona również spełnia się uprawiając tą dyscyplinę sportu. Zaznaczyła już swoją obecność na zawodach zajmując I miejsce w „40 edycji Biegu Powsinogi”, a także I miejsca w gminnych i powiatowych Igrzyskach Dzieci w biegach przełajowych.

- Dziewczyny jesteśmy z was dumni i trzymamy kciuki, czekając na kolejne medale i dyplomy. Rodzicom natomiast gratulujemy wspaniałych córek - podsumowuje Danuta Bogunia, nauczycielka wychowania fizycznego w szkole w Inwałdzie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›