reklama

Wiadomo, co planuje nowy dyrektor andrychowskiej kultury

Polityka, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.09.2022 17:24, DK / WB
Wróci klub pod Basztą? Będzie mniej kosztownych koncertów? Ciekawe zapowiedzi nowego szefa andrychowskiej kultury, który na początku... zagra koncert.
Wiadomo, co planuje nowy dyrektor andrychowskiej kultury
1 września oficjalnie stanowisko objął Leszek Ścibik - nowy dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Podpisał umowę do 31 sierpnia 2025 roku. Jakie ma plany?

Leszek Ścibik to multiinstrumentalista, dyrygent, założyciel zespołów Serwoos i Tyrolia Band. Jak mówi w rozmowie z reporterem mamNewsa.pl - chce przede wszystkim skończyć z bezsensownym wydawaniem pieniędzy na olbrzymie projekty takie jak niegdysiejszy Andrychów Music Festival etc.Dyrektor będzie starał się wspierać młodych, zainteresowanych szeroko pojętą kulturą ludzi i to nimi odbudować andrychowską kulturę. - Kulturę chcę wznieś ponad podziałami, nie interesuje mnie kto skąd jest i jaką ma przeszłość. Ważne jakim jest człowiekiem i czy traktuje swoją pracę poważnie - mówi nowy dyrektor CKiW w kontekście pracowników.

Czy słynna już „Baszta” powróci i Andrychów znowu będzie polskim centrum jazzu? Póki co, dyrektor musi zapoznać się z ogromną ilością spraw i potrzeb, nie tylko pracowników ale również ludzi związanych z kulturą, czy samych odbiorców.

Zobaczcie naszą rozmowę

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 02.09.2022 22:19

Chyba lepiej tak: NIE LĘKAJCIE SIĘ, CZYTAJCIE !

Archanioł Michał, 02.09.2022 22:14

Znalazłem na przedszkole249 http://www.przedszkole249.pl/foto/content/kto_zabral_moj_ser_.pdf zatem odpowiednie dla naszych przedstawicieli w Radzie. Podłącze się pod apel @Zakologa ( @beskidmaly pamiętaj dialoguję ze sobą ;)) Droga Ewko i Staszku nie BÓJCIE SIĘ CZYTAJCIE.

FeelFree, 02.09.2022 11:38

@Zakolog - cieszę się, że książka się podobała. Żeby to było wszystko takie proste jak chciałby Spencer w tej książce... W związku ze zbliżającym się weekendem mam propozycję. Pakiet. Mocny pakiet. Ale warty wysiłku intelektualnego i czasu. Każdemu Czytelnikowi, który zdecyduje się przeczytać choćby streszczenie hitu Spencera, proponuję jako następną pozycję: "Teoria zła". Simon Baron-Cohen. Tylko niech nie waży się czytać tej książki nikt kto dzierży jakąkolwiek władzę ! jakąkolwiek ! Nieważne, czy w szkole, pracy, domu, urzędzie, mieście, kraju, mediach. Nie czytać, omijać szerokim łukiem! Zapomnieć tytuł i autora ! Wpisać na listę ksiąg zakazanych, lub nawet wykupić cały nakład i spalić ! Pozdrawiam. Ray Bradbury

Zakolog, 02.09.2022 11:10

@FeelFree - Przeczytałem i powiem Ci, że masz do tego dryg, dobry jesteś ! Zawsze się zastanawiałem dlaczego nie mogę trafić ze zmianami, przecież prawa fizyki i biologii są stałe i niezmienne, wystarczy je znać i wszystko jest oczywistą oczywistością. Nawet we śnie nie przypuszczałem, że poza drugą zasadą termodynamiki istnieje coś ciekawego i wartego uwagi ? Ok, dość tej ekspiacji. Redaktorze Marku, ponieważ też chcę pochwalić się i zaproponować ważną książkę, jeśli już skończyłeś czytać „O serze” kup książkę „Czym jest życie” noblisty, profesora Paula Nurse – facet zanim otrzymał od Królowej tytuł szlachecki miał mocno pod górkę i warto słuchaczom Radio Andrychów przybliżyć jego drogę, zamiast tych omawianych staroci. Pani Dario proszę mnie przed Szefem poprzeć.

Zakolog, 02.09.2022 09:05

@FeelFree - Oczywiście przeczytam, nawet już otworzyłem PDF ! Bardzo zachęcam naszą drogą Ewę, aby również przeczytała. Ewo, ja wiem, że Ty nie czytasz tego szmatławca mamNewsa, a o komentarzach tych trzech gburów, to nawet nie może być mowy. Ale ten oczywisty fakt w najmniejszym stopniu nie przesądza, abyś zapoznała się z tą pozycją. W tajemnicy Tobie zdradzę, że redaktor Nycz, który również nie czyta mamNewsa, kończy już drugą recenzję tej książki. Jak przeczytasz, to może na najbliższej sesji zaskoczysz wszystkich i poprosisz naszego kochanego pana Burmistrza o dołączenie do projektu uchwały - decyzji środowiskowej, a jak nasz drogi nam Przywódca, z uśmiechem odpowie, iż jeszcze jej nie ma, to błyśniesz i zażądasz chociaż wniosku o jej wydanie. Ewka mówię Ci zrobisz furorę !

FeelFree, 02.09.2022 07:21

@Zakolog - wracając do wątku "Dopaminy i sernika"... przychodzi mi na myśl inna - jakże adekwatna na obecną chwilę, choćby samym tytułem pozycja Spencera: "Kto zabrał mój ser"... i ta książka jest godna polecenia, chociażby jako wstęp do obszerniejszych dzieł i dla zastanawiąjących się czy warto czytać inne książki tego autora; króciutka -zajmuje jedno popołudnie... warto.

FeelFree, 02.09.2022 07:14

@Archanioł Michał - kabaret przedni, prawie tak dobry jak nasze sesje rady miejskiej ;-)

Zakolog, 01.09.2022 22:39

@Archanioł Michał - teraz to zaczynam się obawiać, że czwarta twarz tego Światowida ma rysy beskidmalego. A tak na poważnie, to Tomuś chyba opacznie zrozumiał przesłanie towarzysza Lenina o kucharce i rządzeniu państwem, a co gorsze zupełnie zapomniał o przestrodze towarzysza Stalina – Kadry decydują o wszystkim ! Tomeczku ja już nie tylko widzę koniec, ja go bardzo wyraźnie czuję.

Archanioł Michał, 01.09.2022 22:15

Czy JA mogę się wtrącić ? @beskidekmaly będzie miał niezłą zagwózdkę ;). @Zakolog w trzech postaciach niczym tercet egzotyczny BURMISTRZÓW. A to małe glossa https://www.youtube.com/watch?v=lKLiIocg-C0

FeelFree, 01.09.2022 19:51

Zanosi się na 7 chudych lat... No chyba, że ze spalarnią za 400 milionów na nasz koszt, to wtedy 77 chudych lat, plus trochę tłustych lwów... przepraszam kotów.

Zakolog, 01.09.2022 18:31

Oj joj zastępca Mirek zaczyna konstruować nowy budżet, będą cięcia, nie jakieś tam korekty, tylko rąbanie siekierą. W przypadku CKIW obstawiam w okolicach dużej bańki, czyli będą zwalniać personel. Dyrektor Marianna wystraszyła się propozycji Tomka i wołała emeryturę niż rolę buldoga. Radnym sugeruję przed głosowaniem spalarni o poproszenie projekt budżetu, bo po przegłosowaniu mogę się mocno zdziwić. A szeroko rozumianym pracownikom UM w Andrychowie rozglądanie się za jakąś nową robotą – fajnie to już było !