reklama

Premier odwiedził powiat wadowicki [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 30.10.2021 13:39,
Po co przyjechał?
Premier odwiedził powiat wadowicki [FOTO]
W sobotę (30.10) przed południem premier Mateusz Morawiecki odwiedził Kalwarię Zebrzydowską. Był sanktuarium oo. bernardynów, a także na stadionie, gdzie oglądał niedawno wykonane inwestycje.

- Podczas krótkiej wizyty Premier odwiedził stadion MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska po modernizacji bieżni, parkingu i budynku klubu. Na miejscu zjawili się również druhowie z OSP Przytkowice i pochwalili nowym ciężkim wozem ratowniczo- gaśniczym, również dofinansowanym z budżetu Państwa - poinformował poseł PiS Filip Kaczyński.

Władze gminy Kalwaria dodają, że dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, modernizację przechodzi stadion MKS Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej. Najważniejszą częścią remontu jest utworzenie nowej 400-metrowej bieżni z sześcioma torami o nawierzchni syntetycznej. Oprócz tego, projekt obejmuje także m.in. modernizację boksów trenerskich, montaż oświetlenia bieżni i wymianę istniejącego ogrodzenia, a także bramek.

W ramach środków z RFIL zaplanowana została także przebudowa parkingu w pobliżu obiektu. To m.in. remont miejsc postojowych i chodnika, a także modernizacja kanalizacji deszczowej i dojścia dla pieszych. W ramach projektu zaplanowany został również remont odwodnienia i kanalizacji oraz wymiana oświetlenia.Łącznie na modernizację stadionu oraz przebudowę parkingu z rządowych środków zostało przekazane ok. 2,5 mln zł.

- Dziękujemy za otrzymane wsparcie finansowe jakie Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymuje w ramach rządowych programów, pragnę podkreślić, że w swojej dotychczasowej pracy, lokalny samorząd nigdy wcześniej nie otrzymywał tak dużego wsparcia od administracji rządowej, a pracowałem dotychczas z ponad dziesięcioma premierami - mówił burmistrz miasta Augustyn Ormanty

W czasie, krótkiego spotkania omówiono nie tylko o inwestycje na terenie Kalwarianki, ale również pozostałe na terenie gminy, które otrzymały wsparcie ze szczebla rządowego. Również dziś podjęto ważną decyzje związaną z przebudową kortów tenisowych, również i ta inwestycja ma szansę na realizację.

Podczas wizyty w Kalwarii Zebrzydowskiej, premier Mateusz Morawiecki spotkał się także ze strażakami z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Przytkowice. Oprócz rozmów, było to także świetna okazja do zaprezentowania nowego wozu gaśniczego, który niedawno zyskali strażacy. Nowy samochód zastąpił wysłużony już wóz Jelcza. Oznacza to wzrost bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców, a także dla samych strażaków w ich codziennej służbie lokalnej społeczności.

Nowy ciężki samochód OSP posiada sprzęt niezbędny podczas akcji ratowniczo-gaśniczej. Jego wartość to ok. 1,1 mln zł. Zakup wozu był możliwy dzięki dotacjom z kilku źródeł – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Starostwa Powiatowego w Wadowicach, budżetu gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz środków własnych OSP Przytkowice.

W spotkaniu z premierem Matuszem Morawieckim, uczestniczył również Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Radni Rady Miejskiej Marcin Zadora, Łukasz Dragan, Wiesław Rudecki i Robert Rudecki.
źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 30.10.2021 19:45

ale mały dodatek: tak , ta prostota jest tak prosta , że nie potrafię ją ( ! ) wyrazić, a staram się jak mogę ;)

Archanioł Michał, 30.10.2021 19:41

@Zakolog :) i można by zakończyć

Zakolog, 30.10.2021 17:50

@Archanioł Michał - a ja, to wręcz pożądam ich prostoty wyrażania uczuć i myśli.

Archanioł Michał, 30.10.2021 17:14

Nie zrozumcie mnie źle, ale was kocham (ci poniżej ) :)

skornica, 30.10.2021 15:32

Katotaliby! ***** ***!

Burakz wiejskiej , 30.10.2021 14:22

rządowe programy ? ta jasne ciemnotę to emerytom wciskaj pinokio . ze złupionych podatków z ludzi to wszystko

tomekx, 30.10.2021 13:03

Cześć pinokio!

Radio.Ma.Ryja, 30.10.2021 13:02

andryman321 - nie wywołuj wilka z lasu :) Ja zawsze będę pisał o ich miernocie. Kłamca Morawiecki to kłamca tysiąclecia. Bolszewia Pisowska to najgorsze co spotkało Polskę od czasu wojny.

andryman321, 30.10.2021 12:50

Banda amatorów i pseudofachowcow. Rodzina na swoim, nepotyzm i kolesiostwo. Zostało im tylko się modlić choć nawet Radio Maryja publikuje reportaże o ich miernocie...